Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Golf için Hazırladığı “Mikro-Hibrit” Motor Yakıt Tüketimiyle Dizeli İndirecek!

VW'nni Golf modeli ile sunduğu 1.5 TSI ünitesiyle geliştirdiği mikro - hibrit, yakıt konusunda oldukça iyi!
VW’nin Golf için Hazırladığı “Mikro-Hibrit” Motor Yakıt Tüketimiyle Dizeli İndirecek!

VW’nin özellikle hibrit konusunda fazla atak yaptığına şahit olmadık. Yatırımlarını sürekli bizlere aksettirse de ünite teknolojisi geçişinde Passat modeline vereceği hibriti biliyoruz. Kaynaklardan gelen haberlere baktığımızda ise Golf için yine elektrik seçeneğine dayalı olan mikro – hibrit denilen takviye sisteminden bahsediliyor. Teknik veri babında ise göz doldurucu yakıt sarfiyatını bizlere sunacağa benziyor.

VW ailesi içinde yaygınlaşan 1.5 TSI ile işler çok yönlü rayına oturtulmuştu. ACT(aktif silindir teknolojisi) ile yeni bir ünite dönemine geçiş yapmıştı. Yüksek sıkıştırma ve turboşarj kombini ile valf hareketlerinin kontrolüne olanak sağlayan valvetrain control sayesinde %10 ve daha fazlasını hedefleyen tasarruf yoluna gidilmişti.

Yeni geliştirilen mikro – hibrit 1.5L Bluemotion’a entegreli.

Alman markanın hedefinde aktif silindir teknoloji sistemini her model gamında kullanması var.

Çünkü 130 beygir güç oranlarıyla birlikte, iyi bir performans rakamları, dizele ihtiyaç duymayacak yakıt tasarrufu sunabiliyor.

Yakıt, mikro sayesinde oldukça tatminkar seviyede.

Sizlere ilk önce mikro – hibrit nedir ondan bahsedelim. Sunulan yeni teknoloji; 1.5L Golf’nüzlü seyir halindeyken gaza dokunmadığınız ve aşağı doğru eğimli bir noktaya gelindiğinde, motoru tamamen kapatarak ekonomik yönden destek sağlamasıdır. Değişken türbin teknolojisi(VGT) bu iş için getirilmiş.

Eco Coasting adı verilen sistemde, görevli bir tane de kompakt lityum-iyon pil bulunuyor. 100 km’de alınan toplam verilere göre 0.4L tasarruf sağladığı bildirildi.

ACT’ye eklenen yeni motor sistemini istediğiniz aktarma organıyla alabileceksiniz.

VW Golf 1.5 TSI ACT Bluemotion, yedi ileri DSG şanzımanla kombin edilerek ortalama olarak yakıt tüketim değerlerinde 4.8 lt tüketim alınmış. Eğer ki bu uzun mesafe sürüşü ise yakıt 4.0 lt‘ye düşüyor. Ve 7 ileri otomatik dışında 6 ileri manuelle de satın alabileceksiniz.

Özellikle gaza basmadığınız anlarda gaz kelebeği tepkimelerini ayarlayan mikro – hibrit sistemi, dizelin yerini rahatlıkla alacak gibi duruyor. Mantıksal açıdan bakıldığında dizelin az tutumuna göre yeni 1.5 TSI’ın ortalama tüketim değeri muhteşem diyebiliriz. Ve bu işin asıl mimari da gerekmediğinde 2 silindiri boşa çıkartan ACT sistemidir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum