Yatırım yapmaya başla!

VW Golf GTI TCR Nürburgring Tur Zamanlamasını Aldı!

Golf'ün en güçlü adayı GTI TCR Nürburgring pistine indirildi.
VW Golf GTI TCR Nürburgring Tur Zamanlamasını Aldı!

Golf’ün hızlı GTR yerleştirmesi üzerine çıkartılan TCR ile Almanya Nürburgring pistinde çok iyi bir zamanla kaydetti. Geçtiğimiz senenin ortalarında Golf TCR’nin 290 beygirle çıkacağı gündemdeydi. Kompakt yasal yol araçları içerisinde en iyi FWD çekiş sistemine sahip olan Golf TCR, mühendislerin zekice yaptığı geliştirmelerle konumunu sabitleştiriyor.

GTI’ın motoru üzerinden yapılan geliştirmeler sonunda motor ile birlikte aracın yol durumlarına karşı en üst düzey tutuş yetenekleri verilmiş. Her şey tamamlandığında ise sıra ispata gelmişti ve TCR Yeşil Cehennem’e getirildi. Golf’ün en güçlü varyantının turlama sırasında çekilen görüntülerini aşağıdan seyredebilirsiniz.

Uzun ve virajlı Nürburgring’i Golf GTI TCR 8:04.92’de bitirdi.

VW, Golf GTI TCR’nin motoru üzerinde kapsamlı bir çalışma gerçekleştirmiş. Yarış aracı olarak sahalara çıkan TCR’nin 228 beygirlik motoru 290 ps‘e yükseltilmiş. Özel bir remap ayarlaması yapılıp, paslanmaz çelik egzoz sistemi de Golf’e dahil edilmiş.

Ünite, 2.0L GTI‘ın turbo beslemeli motoru. Motor güncellemelerini tamamlayan kilitlemeli bir ön diferansiyel, delikli fren diskleri, ısmarlama fren balataları ve daha iyi performans elde etmek için diğer ayarlamalar. Son bir test sırasında Sport Auto, Nurburgring’i Golf GTI TCR ile yalnızca 8: 04.92 arasında atabildi.

Golf TCR’nin süresi rakiplerine göre iç açıcı değil. 2017 yılında Almanya pistine çıkarılan Honda Civic Type-R, 7:43.08’de bitirerek FWD çekiş klasmanında liderliği almıştı. Hatta birincilik koltuğunu Golf GTI CSS’ten devralmıştı.

Arabalarda birkaç beygirin önemi var ve Civic, GTI TCR’den 16 beygir daha fazla. Renautl Megane RS Trohy’de Golf’ten hızlı ancak Fransız 4 tekerlekten çekiş sistemi ile pistte hareket ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum