Yatırım yapmaya başla!

VW, Golf ve Bazı Varyantları için Amerika’da Satış Durdurma Kararı Aldı!

VW, satış rakamlarında memnun etmeyen Golf ile ilgili üzücü bir karar aldı!
VW, Golf ve Bazı Varyantları için Amerika’da Satış Durdurma Kararı Aldı!

Carscoops‘un yer verdiği habere göre VW, pazar araçlarında bazı değişimlere gideceği ve gerekirse zarar ettiren bölgelerde çalışmalar yapılacağını bildirildi. Uzun zaman önce Golf 8’in nasıl olacağını gösteren bazı görseller yayınlamıştık. 2019’un bahar ayında Frankfurt Fuarı’nda tanıtılması beklenen Golf, ABD’de ömrünü doldurmuş olabilir.

Dünya genelinde C segmentin oldukça başarılı bir modeli olan 5 kapılı model, bazı engellere takılmış. O engellerde tahmin edeceğiniz gibi SUV ve Crossover sınıflarının haddinden fazla genişlemesi. Haberin detayları aşağıda;

Standart Golf’ün ABD’de o kadar popüler olmadığı sonucu çıkartılmış.

Bize göre şaşırtıcı. Zira bu otomobilin küresel bazda her pazarda çok sattığını ve sevildiğini zannediyorduk. Amerika gibi çoğu markayı kabul eden bir bölgede bir araç sevilmiyorsa, altındaki nedenlere bakmak lazım. Önceden GM’de kendi pazarı olmasına rağmen bazı modellerinde kıyım operasyonu yapmıştı.

General Motors, Kuzey Amerika tesisini kapatma kararından sonra, maaşlı iş gücünü de %15 civarlarında kesmeyi planlamıştı. Model olarak Buick LaCrosse, Cadillac CT6, XTS, Chevy Cruze, Impala ve Volt üretiminin artık olmayacağını bildirmişti. Sedan ve wagon araçların bu denli ani düşüşlerinin sebebi yine yüksek sürüşlü sportif araçlar.

Yalnızca Golf R ve Golf GTI’lar satış listelerinde olacak.

Golf’ün yüksek hız modelleri Amerikalı müşterilere sunulmaya devam edecek. VW modelinin wagonu da bu kadar şanslı olmayacak. Rakamlarla açıklama yapan Alman marka, Nisan ayı satışlarında yalnızca 772 Golf ve 900 SportWagen satabilmişler.

Öte yandan 1.199 Golf GTI ve 411 Golf RS ile geçen satış günleri sonrasında kararın mantıklı olduğu gözüküyor.

2018 yılı Golf satış analizlerine şöyle bir bakacak olursak; hacim liderliği 16.684 adetle GTI serisinde. SportWagen-wagon 14.123 ve standart Golf 6.642 adetle takip etmiş. Golf ‘ü tercih edenlerin sayısı 3.468 ve e-Golf’e 1.354 adet.

Amerika kalmış birkaç wagon araçtan biri olan Golf SportWagen giderse de Subaru Outback‘in önü daha da açılmış olacak. Sonuç olarak VW’yi memnun etmeyen standart Golf gitse de en azından ismi GTI ve RS ile ABD’de yaşatılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum