Yatırım yapmaya başla!

VW’nin 45 Yıldır Ürettiği Golf Modeli Her 41 Saniyede Bir Satılıyor!

45 yıldır üretimden hiç inmeyen Golf'ün, müşterilerle ortalama ne kadar sürelerde tanıştırıldığı söylendi!
VW’nin 45 Yıldır Ürettiği Golf Modeli Her 41 Saniyede Bir Satılıyor!

VW, Golf 8’in de sahne almasıyla son nesline kavuşuyor. Türkiye’nin en kapsamlı Golf Tarihini sizlere hazırlarken, ilk üretiminden son nesline kadar olan süreçte ne aşamalardan geçtiğini anlatmıştık. Golf, belki bazılarımıza çok bir şey ifade etmese de aslında o, otomobil kompakt hathback modellerin doğuşunu simgelemektedir. Beetle’ın uzun süre imalatının ardından VW’nin insanlara farklı bir aile otomobil gösterisi Golf ile olmuştur.

29 Mart 1974 yılında start verilen üretiminden 2019 yılına kadar toplamda 35 milyon adet gibi ciddi bir rakam ortaya koyulmuş. 2 yıl içerisinde 1 milyon adet satış rakamına ulaşması geleceği noktasının işaretçisiydi. Ve ortalama alınan süreye göre, 45 yıl boyunca “her 41 saniyede bir Golf yeni sahipleriyle buluşturulmuş”.

Bu seviyeye ulaşabilen çok az marka modeli var.

Satış adedi dediğimizde elbette akla gelen ilk model, Toyota’nın 12. neslini çıkardığı Corolla‘sı. 150 ülkede, 3.500 model arasında zirveyi bırakmayan sedan, 44 milyon adet üzerinde satış gerçekleştirmiş.

VW’nin Baş Operasyon Direktörü Ralf Brandstätter, “Golf markamızın tam göbeğinde. Başka hiçbir arabada bu gibi ilerleme ve teknoloji anlamına gelecek örnek yoktur. Mesela, Golf ilk defa milyonlarca insan için güvenlik teknolojisini uygun hale getirdi. Bu sayede, tüm nesiller adına damgasını vurdu. Yedi nesil boyunca Golf, Volkswagen’in marka ve grup olarak dünyadaki en önemli otomotiv üreticilerinden birine gelişimine katkıda bulundu.” dedi.

Golf, hayatına iki, dört ve beş kapılı varyantlarıyla başladı!

İlk motor seçeneği olarak 1.1L‘lerle çıkış yaptıktan sonra 1.5L 70 ps, dört ileri manuel veya 3 ileri otomatik şanzımanla eşleştirildi. Gelinen noktada ise Golf 8, tamamen dijital ekranlarla kaplanmış bir kokpit, yarı özerk sürüş tekniği, ileri düzey güvenlik ekipmanları ve GTI’ında verdiği 310 ps’lik gücüyle sürücüsünü 5.1 gibi kısa sürede hızlandırabiliyor.

Yollarda prototipleri dolaşan Golf 8‘in yapı itibariyle çok fazla değişime uğramadan, sanki yeni kasasında makyaj görmüş gibi bir tasarım yolu izlenmişti. Bu kamuda nasıl karşılanacak şu anda kestirilemiyor. Dış stil tarafından isteneni veremese bile motor, teknolojik donanımları ve elektirikli motoru tatmin edecektir…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum