Yatırım yapmaya başla!

VW Elektrikli Kamyon ve Otobüs Sınıfına Milyar Dolarlık Yatırım Yapıyor!

VW, yaşadığı skandalları hızlı atlatabilmek adına farklı bir sektörde araç üretimine giriyor. İşte detaylar...
VW Elektrikli Kamyon ve Otobüs Sınıfına Milyar Dolarlık Yatırım Yapıyor!

VW’nin skandallı yaşamından sonra yılmadan, yeni model ve farklı teknolojik gelişimlerle üstünden kara bulutları atmaya çalışıyor. Alman firmaya şöyle bir baktığımızda yaşanılan onca şeyden sonra bile hız kesmeden yatırımlarına devam ettiğini görüyoruz.

Bu sefer VW Grup’tan farklı segmente yatırım haberleri geliyor. Bazı ortaklıklar üzerinden gidilecek projeler, kamyon ve otobüslerin elektrikli motorla üretilmesine dayanıyor.

VW, kamyon ve otobüs üretimine Navistar International Corp şirketiyle girecek. Üretim anlaşmaları için gerekli olan her şey sağlanmış durumda.

Ortaklığın hemen ardından ilk adımlar, 2019 yılı için Kuzey Amerika pazarına elektrikli kamyon yaparak atılacak.

VW ve Navistar International Corp, önümüzdeki 3 yıl içerisinde küresel piyasaya açılarak otobüs ve diğer elektrikli araçlarını pazarlanması düşünülüyor.

Bahsettiğimiz uzun yol araçlarının bir de “otonom” sürüş destek sistemleri olacak.

Menzil konusu üzerinde de çalışma yapan VW,
gelişmiş bataryaları LG’den alabileceği bildirildi.

VW’nin ağır tonajlı araç yapımına girmesi büyük bir yatırım ve gelişme olarak görülebilir. Zaten tüm firma planlarına bakıldığında, 2022 yılına kadar araçların tamamının elektrikli motorlarla üretilmesi var.

Farklı bir segment için de kolları sıvayan VW’nin, otonomlu kamyon ve otobüs üretimleri için kasasından 1.7 milyar $ gibi bir rakam çıkacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum