Yatırım yapmaya başla!

VW Elektrikli Araçlar için 48 Milyar Dolarlık Sipariş Anlaşmasını İmzaladı!

VW, geleceğe dair inanılmaz bir sözleşmeye imza attı. Şirket tamamen elektriğe yöneldi!
VW Elektrikli Araçlar için 48 Milyar Dolarlık Sipariş Anlaşmasını İmzaladı!

Hepimizin farkında olduğu gibi dünyamızın araç yakıtı artık elektrik oluyor. Son 5 yıldır otomobil gelişimlerinde ilk duyduğumuz EV araçların menzili ve benzinli arabalarla olan kapıştırılmalarını seyrediyoruz. Drag yarışlarının duayeni Demon bile Tesla’yı geçemedi! Mutlaka alışık olduğumuz gürültülü V6, V8, V12‘ler bir gün tarihin karanlık tarafında kaybolacak.

GM’nin eski yöneticilerinden birisi de 30 yıl sonrasında neler olacağını net şekilde açıklamıştı. Fortune‘nin haberinde EV araç akülerinde en büyük siparişi veren Tesla’nın yanına şimdi de VW geldi. Gelen haberin içeriğinde Tesla’nın tüm piyasa değeriyle eşleştiği, sadece bir kaç haftada VW’nin iki katı yüksek sonuçlar çıkardığı bildirildi.

VW 48 Milyar Dolarlık Akü Satın Alma Sözleşmesini İmzaladı

VW 48 Milyar Dolarlık Akü Satın Alma Sözleşmesini İmzaladıTesla bu alanda yarış fitilini ateşlese de arkasından gelenler küçümsenmeyecek kadar sağlam adımlarla geliyorlar. Daimler’in gerek kendi ülkesi gerek de Çin’de yaptığı gelişmeler milyar dolarlık yatırımları kapsıyor. Yine mücadelede ön saflarda giden Japon markaların da olduğunu unutmayalım.

Hibritin öncüsü Toyota dışında EV araçlara yönünü çeviren birçok üretici bulunuyor. VW kendi grup markalarında olduğu 48 milyar dolarlık sözleşmeyi imzaladı. Yani bu şu demek oluyor; Alman firma gelecek yıllarda tüm sınıflarını elektrikli otomobillere dönüştürüyor.

Volkswagen’in 2020 Planları Gerçekten Müthiş

Volkswagen'in 2020 Planları Gerçekten MüthişVolkswagen CEO’su Herbert Diess, “2020 yılına kadar müşterilerimize 25’den fazla yeni elektrikli model ve 20’den fazla plug-in hibrit araç sunacağız. Sadece birkaç yıl içerisinde, tüm markalar ve bölgeler arasında, dünyanın en büyük elektrikli araç filosunu yola koymayı hedefliyoruz.” dedi.

VW Group’un elektrikli araç girişimindeki ilk modeli Audi’nin havalı e – tron SUV‘u olacak. Yine de Alman temsilci dizele yatırımlarını kesmiyor.

Geçtiğimiz günlerde VW, TDI dizel ünitesinin yanına hibrit motoru getirdiğinden söz etmişti.

Ne zamana kadar motorları mazot yakıtıyla hareket ettirecek bilinmiyor. O konuda dediği “uzun süre daha kullanılacak” söylemleri de biraz kafa karıştırıcı geliyor. Kısaca 2020 ve daha sonrası için EV ve plug- in hibritlerle beraber dizel motorları da satış listelerinde gösterecek miyiz?

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum