Yatırım yapmaya başla!

VW Dizel Testlerinde Hayvan Denek Kullanmayacak!

VW'nin bu sene başında bazı deneyleri maymunlar üzerinde yaptığı tespit edilmişti. Buna karşı bazı hayvan örgütleri birleşerek VW'ye karşı savaş açmışlardı. Şimdi ise Alman marka geri adım atıyor!
VW Dizel Testlerinde Hayvan Denek Kullanmayacak!

2018 Ocak ayında çıkan bir skandal haberle, VW’nin dizel motorların emisyon testlerini hayvanlar üzerinde yaptığı ortaya çıkmıştı. Özel olarak hazırlanan gaz odalarına 10 adet maymun koyularak, onların egzoz gazından ne kadar etkilendiğine bakılmış. İçler acısı olan bu durumun 2013 yılında Beetle‘nin testleri ile başladığı söylenmişti.

Zehirli gaz testlerinin VW’de kesin olarak kanıtlanmasının ardından Daimler ve BMW‘nin de aynı yöntemi kullandığı iddiaları atılmıştı. New York Times‘ın haberinde VW şirket CEO’sunun özür mektubu yazdığı söylendi.

VW ve Diğer Şirketler Hayvanlar Üzerinde Yapılacak Deneyleri Bitiriyor

VW ve Diğer Şirketler Hayvanlar Üzerinde Yapılan Deneyleri BitiriyorEmisyon skandallarının bitmediği bir dönemde çıkan bu sarsıcı durum, firmaların geri çekilmesini sağladı. VW genel müdürü Herbert Diess mektubunda, “Araştırma projeleri ve çalışmaları her zaman etik ve ahlaki sorularla dengelenmelidir.” dedi. 

Şu andan itibaren Volkswagen’in her türlü hayvan istismarından uzaklaştırıldığı bildirildi. Yapılacak emisyon zehirli gaz testlerinde kesinlikle canlı kullanılmayacağının altı çizildi.

Yapılan bu değişimi People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) hayvan ve insaları koruma örgütünün memnuniyetle karşıladığı  söylendi.

VW’nin attığı bu adımı diğer otomobil üreticileri de Alman marka liderliğinde uygulamaya alacaklar. Olayın sevindirici yanı; hayvan testlerinin bir şekilde ortaya çıkarılması ve sonunda bunun tamamen yok edilmesi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum