Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Markalaştırdığı Jetta’nın VS7 SUV’u Gösterildi!

VW'nin Çin için markalaştırdığı Jetta, ikinci SUV aracı olan 7 kişilik VS7'yi gösterdi.
VW’nin Markalaştırdığı Jetta’nın VS7 SUV’u Gösterildi!

VW’nin bildiğimiz sedan otomobili Çin için ayrı özel bir marka olmasına karar verilmişti. Başlarda bunu reddeden Alman marka, şimdi ikinci ürününü gösterdi. İlk model atılımı VS5 adında kompakt bir SUV modelle yapılmıştı. Asya ülkesinde genç kesimi hedeflenerek oluşturulan Jetta, giriş seviyesi ile orta sınıf araçların ortasında konumlandırılacak.

FAW-VW ortaklığında geliştirilen modelin ürün gamı olarak SUV, sedan ve ilerleyen zamanlarda farklı segmentlere araçların yapılacağı söylendi. VW, grubundaki bazı marka modellerinden aldığı izlerle ilerlemeyi tercih etmiş. VS7 SUV modelinin Seat Tarraco bakışları gözümüzden kaçmadı. İşte detaylar;

Araç ilk olarak Şangay Otomobil Fuarı’nda gösterilmişti.

2020 yılı ilk çeyreğinde sunulmadan önce Guangzhou Otomobil Fuarı’na getirilerek Jetta VS7 hakkında insanların daha fazla bilgilendirilmesi sağlanmış. VS5 ile VS7’nin benzer taraflarına baktığımızda son çıkan SUV’un hacim olarak daha büyük olduğunu görüyoruz. Tasarımsal olarak benzer yanları oldukça fazla.

Görünüm açısından VS7 başarılı güzel çizgilere sahip. Altıgen 3D ızgaraya yerleştirilen açılı farların da üstünden dolandırılan krom çerçeve, zengin görünümü artırmış.

VS7, VW detaylarıyla birlikte alt markaların izlerinden fazlasıyla araca aktarmış.

Tamponun şişkin köşe kısımları, yine krom destekli koruma kısmı ve LED aydınlatmalarla sedan Jetta’nın silüetini rahatlıkla verilmiş olduğunu anlayabiliyoruz. Arka kısma geldiğimizde şekiller daha yoğun şekilde Seat’ı işaret ediyor.

Seat’ın yapıca sportif olan SUV modeli Tarraco’nun stop far yapısı neredeyse birebir VS7 için de kullanılmış. 7 kişilik bir model olduğu için VS7’nin VS5’ten en büyük farkı, fazladan 2 koltuğu olması.

Karşılaştırma yaptığımızda VS5’in 4.419 mm uzunluğuna karşı VS7’nin 4.624 mm, VS5’in 2.630 mm dingil açıklığına karşı VS7’nin de 2.630 mm.

VS7’nin satılma aşamasında ne gibi değişimler olur bilemiyoruz ancak şimdilik tek bir motor seçeneğinden söz edildi.

Jetta VS7’ye 1.4L hacimli turbo beslemeli 150 ps üreten bir motor yerleştirilmiş. Aktarımda seçenek olarak 6 ileri manuel ile birlikte altı ileri otomatik şanzıman tercih edilebilecek. 7 kişilik VS7’nin tek bir motorla çıkartılacağını düşünmüyoruz.

İlerleyen zamanlarda plug-in hibrit bir seçenekle beraber VW, tamamı elektrikli yapısını da FAW ile birlikte Jetta markasına verebilir. Araç hakkında verilen bilgilerle birlikte sizlere sunabileceklerimiz bu kadar. Anladığımız kadarıyla Jetta, SUV olaylarını tamamladıktan sonra sedan kısmında model gösterimine geçiş yapabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum