Yatırım yapmaya başla!

VW, Çin’e Düşündüğü İki Fabrikayla Agresif Üretime Geçiyor!

VW, Almanya ve bazı AB ülkelerindeki fabrikalarını elektrikli araçlar için yeniden düzenlemesi ardından, Çin'e EV üretimi için iki yeni fabrika açıyor.
VW, Çin’e Düşündüğü İki Fabrikayla Agresif Üretime Geçiyor!

Dizel skandalının ardından VW, otomotiv için daha büyük adımlar atmış ve elektrikli seri üretim modeller arasında birinci olmayı hedefleri arasına yazmıştı. Belirgin şekilde düşen dizel satışlarına aldırış etmeyen Volkswagen, Türkiye/Manisa’ya da yıllık 300.000 adetlik araç üreten bir tesis açmak için girişimlerde bulunmuştu. Ancak son neticelere göre yatırım Slovakya’ya kaydırıldı.

Seri imalat üretimini katlamak isteyen Alman firma, Çin’e iki yeni fabrika açmak istiyor. Her şeyin hazır olduğunu bildiren VW, elektrikli otomobillerinin çoğunu Asya ülkesinde üreteceğini açıkladı. İşte detaylar;

Reuters, VW’nin Çin’de yıllık 600.000 araçlık üretim yapacak iki tesisten söz ediyor.

Anting ve Foshun‘da bulunan bu tesisler Alman markanın elektrikli araçlarını üretmesini sağlayacak. 600.000 olarak tahmin edilen yıllık üretim adeti agresif bir girişimi işaret ediyor.

VW’nin neden bu kadar hızlı bir atak yaptığına bakıldığında, Şangay’da devasa bir fabrika kuran Tesla‘nın yıllık 500.000 adet Model serisi üretmek istemesi olabilir. Giriş seviyesi modellerde aynı Golf’teki ani büyüme moduna kesinlikle geçilmiş.

Bernstein Research analisti Max Warburton, “Gerçek, otomobillere girişin önündeki engellerin yüksek kalmasını sağlıyor. Araba yapmak zor. Elektrikli taşıtlara geçiş pahalı olacak, ancak muhtemelen geleneksel üreticiler tarafından yönlendirilecek.” dedi.

2023 yılına kadar e-mobilite parçalarını tamamlamaya doğru ilerleyen marka, Almanya’da bazı fabrikalarını elektrikli araç üretim şekillerine dönüştürmüştü. Onlardan birisi de Passat’ın üretim yeriydi. Ülkemize tesis açılmış olsaydı tüm Passat üretimi bizden dünyaya gönderilecekti.

FAW ve SAIC ortaklığında yeniden yapılanmaya giren VW, Almanya’daki Emden ve Dresden, Çek Cumhuriyeti’ndeki Mlada Boleslav ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Chattanooga fabrikalarını EV’ler için dönüştürerek, 2025 yılına gelindiğinde dünyanın bir numaralı elektrikli araç üreticisi olmak istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum