Yatırım yapmaya başla!

VW Aldığı Kararla Birlikte Binlerce Çalışanın İşine Son Verecek!

VW, 2019-2023 yılları arasında binlerce çalışanı işten çıkartacak. İşte detaylar...
VW Aldığı Kararla Birlikte Binlerce Çalışanın İşine Son Verecek!

Özellikle 1 yıldır otomotiv sektörü çalkantıların içerinde ayakta kalmaya çalışıyor. Yeni dünya düzeninde otomobiller yeni yakıt sistemiyle köklü bir değişime sokuluyor. Bunlar olurken de teknolojik gelişimler daha da hızlanıyor ve imalat ortamları yapay zekalarla birlikte robotlara bırakılıyor. Sonucun aslında ne olacağı belli. İnsan gücüne ihtiyaç kalmayacak!

ABD’li Ford Brezilya, Arjantin, İngiltere gibi ülkelerde tesislerini kapatarak, binlerce kişiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. İşin özüne baktığımızda bu şirketin kötü gidişatı değil, kabuğuna çekilip daha fazla parayla beraber, otonom ve elektrikli araçlara daha çok yatırım yapmak. Aynı şey şu anda Volkswagen için de geçerli. İşte detaylar…

VW, 5 bin ile 7 bin kişi arasında işçiyle ilişkinin kesileceğini söyledi.

Bunun da gerekçesi rutin işlerin otomasyona bağlanarak ilerletilmesi. İşçi çıkarma planı 2019 ile 2023 yıllarında geçerli. Alman markanın diğer açıklamalarında; firma genelinde dijital çağa daha fazla ayak uydurma ve geçişin tamamlanması için 19 milyar Euro yatırım yapılacağını bildirdi.

VW’nin tesislerini elektrikli modeller için değiştirdiğini biliyoruz. Artan talepler nedeniyle maliyetlerin dengelenemediği ve bu yüzden fazla kar etmek için çalışan insan sayısında azalmaya gidileceği ve %15’lik bir kar sağlanacağı söylendi. Milyar dolarlık yatırımın 4,6 milyar Euro’su bilgi-işlem sistemlerine olacak.

Sonuç olarak VW, binlerce kişiyi işten çıkaracak ve emekli olanlardan sonra işçi almayacak. Sadece elektronik ve yazılım alanlarında 2 bin kişiye iş imkanının verilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum