Yatırım yapmaya başla!

VW Beetle’yi Öldürse de Memminger Feine – Cabrios Yaşatmaya Niyetli!

Alman Memminger Feine, restore etmek yerine Beetle'ı daha vahşi bir cabrio araca dönüştürmüş. Yollarda en az bir Porsche 911'i kadar ilgi çekecek yapıda!
VW Beetle’yi Öldürse de Memminger Feine – Cabrios Yaşatmaya Niyetli!

Memminger Feine – Cabrios hakkında ilk diyeceğimiz şey şirketin en sıra dışı istekleri bile gerçekleştirdiğidir. Biliyoruz ki VW geçtiğimiz senelerde Beetle’ın üretiminde sorun olduğunu, tarihinin en eski modellerinden birinin artık olmayacağını bildirmişti. Ne kadar markası bitti dese de daha uzun yıllar Beetle’ın yaşatılması için uğraşılacak. Çünkü günümüzde bile sıfır ayarında, restore edilip binlerce kilometre tura çıkan insanlar var. Memminger Feine’de alanı olan cabrio bir Beetle’ın yüksek performans versiyonunu yaptı.

Kurucusu olan Georg Memming ilk işine 1992 yılında klasik Beetle’ı restore etmeyle başlamış. Sonuçların iyi gelmesinden aldığı cesaretle de işini ilerleterek, Almanya’nın bilinen modifiye şirketlerinden biri olmuş. Neden restore değil de modifiye şirketi dediğime gelecek olursak; belli bir süre sonra Memminger Feine, restoreden çok araç şekillerini değiştirmeye doğru sektörünü kaydırmış.

Modifiye edilen Beetle’ın tipi aynı atılmaya hazır kurşunu anlatıyor.


Modern görüntü vermeyi ihmal etmeyen şirket, parlak bir gövde yapısı elde etmiş. Kaput kısmı klasik duruş biçimlerinde, tampon ve far kısımları modern taraf parçalarından oluşturulmuş.

Yuvarlak tip aydınlatmalara mercekler yerleştirilmiş. Xenon teknolojisi olma ihtimali de yüksek.

Klasik spor araba severler, bu tip Beetle’ı garajında yer vereceklerdir.

Cabrio araçla gezme zevkini biraz daha artırmak için 18″ jantlar, güçlendirilmiş bir süspansiyon üzerine koyulmuş. Malzemelerin çoğunluğu için hafiflik ilkesi uygulanmış.

Memminger’in cabrio kaplumbağası sadece 800 kg ağırlığında. Genişletilen çamurlukların oluşturduğu görüntü de ayrı bir çekici duruyor.

Gri roadsterın karoser bütünlüğü arka kısımda profesyonelce tamamlanmış.

Arka kısımda gövdeye entegre rüzgarlık görünüm açısından son derece iyi olurken, sanırım genişletilen gövdesinin rüzgarla yerde kalması da istenmiş.

Bütün çamurlukların içerisinde sade, çift çıkış egzozla uyumlu tampon yerleştirilmiş.

Zannettiğimiz gibi kokpitte digital dünya öğelerine rastlamıyoruz.

Spor takla barlı koltukların kafes biçimi dikkat çekerken, kafalık kısımlarından başlayan arka koruma tünelleri karizmatik durmuş.

Spor küçük direksiyon simidi beraberinde yine yuvarlak klasik kadran grubuyla iç mekan değişimi sonlandırılmış.

Motor kısmında bazı eski modellerden ilham alınmış.

2.7L motorun Boxer tipi VW’nin 411 ve 412 modellerini hatırlatıyor. Hava soğutmalı ünite, 210 beygir güç ve 247 nm tork üretiyor. O yüzden ani çıkışları 800 kg ile etkileyici olabilir.

Şirketin kendi için yaptığı Beetle şu an için konsept olarak duruyor. Yalnız talep gelirse ve müşteriler ön ödemeli olarak kabul ederse 20 birim daha üretilebileceği söylendi. Ve o 20 kişide hayatlarının en mutlu dakikalarını geçireceğinden de eminim!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum