Yatırım yapmaya başla!

VW Grubuna Şok! Binlerce Elektrikli Arabaya Geri Gelin Çağrısı Yapıldı

VW'nin bitmeyen skandallarına bir yenisi daha eklendi. Bu sefer elektrik motorları Alman markanın başına dert oluyor!
VW Grubuna Şok! Binlerce Elektrikli Arabaya Geri Gelin Çağrısı Yapıldı

VW’nin dünyayı sarsan haberleri bitmek tükenmek bilmiyor. Yıllar önce dizel motorların emisyon değerlerini düşük göstermesi skandalından beri nerdeyse gündemden düşmüyor. Çokça sorulan başında gelen “VW bunları neden yapıyor ki” bir türlü cevaplanamıyor.

Egzoz gazlarını speküle etmesi üzerine bir de gaz değerlerini anlamak için deneylerde maymunlarla çalışılması son noktayı koymuştu. Fosil yakıtlı dizellerden sonra Porsche ve Audi’yi de kapsayan yeni bir elektrikli araç geri çağırma olayı VW’nin kapısına dayanmış durumda. Detaylara buyurun hep beraber bakalım…

VW Grup Araçlarında Kullanılan Elektrik Motor Yapımında Zehirli Madde Kullanılmış

VW Grup Araçlarında Kullanılan Elektrik Motor Yapımıdan Zehirli Madde KullanılmışVW’nin dizel motorlarda hibrit icadı çok konuşulurken Porsche Taycan EV ile teknolojik ataklara devam ediyordu. Beyin takımında yapılan ufak hataların her olayda zincirleme şeklinde alt firmalara da yansımasına artık alıştık.

Alman markanın “Kadmiyum” elementinin araç şarj bağlantıları içerisinde kullanıldığı tespit edilmiş. Aslında 124.000 bin araca geri gelin çağrısının yapılması kadmiyumun içerisindeki bazı bileşenlerin kanser yapıcı hücre taşımasından! 

Bazı daireler en başında bu maddenin kullanılmasının yasak ve tehlikeli olduğuna kanaat getirmiş. Olaya aslında tamamen yüzeysel baktığımızda bahsedilen maddeyle insan teması ne sıklıkta olabilir!

Alman markaya göre böyle bir şey olamaz. Peki “kadmiyum”un taşıdığı kanserojen madde oranı başka hiç bir madde de yok mu? Görüyoruz ki sorulacak sorular bitmiyor. En iyisi olayın gidişatında neler olacak izlemek ve bunu sizlere aktarmak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum