Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

VW’den Arteon’a Shooting Brake Gövde Karoseri!

VW'nin havalı lüks otomobili Arteon, daha büyük yapılı ve motorlu Shooting Brake tarzıyla düşünülüyor.

Bulunduğumuz dönem, otomotivcilerin modaya ayak uydurması ve bazı olgulardan da vazgeçtikleri zaman olduğunu söyleyebiliriz. Volkswagen, DieselGate‘den sonra çok değişti ve ilgiyi başka taraflara çekmek için gözle görülür farklı çalışmalara imza attı. Dün gelen haberle makyajlı Passat’a hibrit motor verileceği duyurulmuştu.

Arteon adında çıkardığı ve üst sınıf olarak nitelendirilen otomobili, farklı segment algısını bu sefer daha yoğun yaşatabilir. AutoExpress‘in haberine göre bu havalı araca Shooting Brake takviyesi düşünülüyor. Fastback arka kısmıyla eskilerin Laguna tipine bürünen Arteon, Kia’nın ProCeed Shooting projesinden sanırım etkilenmiş!

VW araç sorumlularından Dr. Elmar Marius Licharz bazı açıklamalarda bulundu.

Licharz, “Arteon shooting brake fikrine oldukça sıcak baksakta tam kesinleşen bir karar yok.” şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında araçlarının MQB platformuna deyindi.

Her ne kadar Shooting hakkında kesinlik yok densede, Amerika pazarına verilen Atlas SUV‘un V6 motoru yeni tip için kullanılabileceğini söylendi. Öte yandan zaten şimdiki yol versiyon Arteon’lara V6 ünite yerleştirilmişti.

Çıktığını varsayarsak Arteon Shooting Brake üst sınıflarla yarışmak zorunda kalabilir.

Yoğun olarak Mercedes modellerinde hissettiğimiz Shooting Brake yapı, son zamanlarda epeyce bir benimsendi. Karma tiplemesi için şasi uzatma ve biraz da güçlü motor yeterli.

Hatta bir Tesla kullanıcısı marka içerisinde bir wagon aracın olması gerektiğini söylemişti. Sonrasında belki elektrikli otomobil firmasına fikir olur amaçlı kendi Model S Shooting Brake‘ini inşa etmişti.

Hedeflerini zirve için yönlü kitleyen VW’nin bu düşüncesi, olabilecek bir çalışma olur. Hele ki 3.6L V6 motorla gelişi de savaşma iç güdüsünü biraz daha tetikler.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle