Yatırım yapmaya başla!

VW Arteon LED Farları Yüzünden Top Safety Pick + Ödülünü Kaçırdı!VW’nin Gran Turismo yapısındaki modeli Arteon 2017 yılında markaya yeni bir soluk getirmişti. Model, CC’nin halefi konumundaydı. Sadece isim değişikliği yapılmıştı. Elbette CC’ye göre daha verimli ve lüks bir otomobil çıkarılacaktı. Montajı Almanya’da olan Arteon için markadan uzaklaşmadan benzer tasarımlarda iç ve dış yapısı oluşturuldu.

1.5 ve 2.0 TSI motorlarla 280 beygire kadar güç sunabilen Arteon IIHS’nin zorlu kaza testlerine sokulmuş. Aynı kurum Audi’nin sportif 4X4’ü e-Tron’u laboratuvarına getirilerek ve en yüksek Top Safety Pick + ödülünü almıştı. Yani en yüksek derecede testlerden geçmişti.

Zorlu kaza geçiş süreçleri Arteon için de uygulanmış. IIHS, premium GT’nin yolcu tarafı, direk ön çarpışma, sürücü tarafı, yandan darbe, tavan gücü gibi belirli aşamalarda kaza senaryolarını gerçekleştirmiş. Arteon, 19 km/s ve 40 km/s hızlarında önden çarpışmaya tabi tutulmuş.

Donanımsal olarak VW aracı önden çarpışma engelleme asistanı ve Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından belirlenen kriterleri karşılayan çarpışma uyarıcı sistemleri, standart olarak tutuyor. Farklı bölgelerden aldığı darbelerden oldukça başarılı puan çıkartan Arteon, en yüksek Top Safety Pick ödülünü LED farları yüzünden kaçırdı.

IIHS’nin yazdığı raporda ana LED projektör farların, büyük ölçüde görünürlükteki eksiklikler nedeniyle “düşük” görüş derecesine sahip olarak yazılmış. Uzmanlar, “Uzun huzme yardım işlevine sahip olan ve olmayan eğri adaptif LED projektörleri, her ikisi de oluşturdukları aşırı parlama nedeniyle zayıf bir puan aldı. Bu, diğer yol kullanıcıları için görünürlüğü azaltabilir.” demişler.

Şekil itibariyle Top Safety Pick ödülünü almış olan Arteon, “+” ödülünü LED farlar yüzünden kaçırmış oldu. Modelin LED far teknolojisine sahip farlarının bizim fark edeceğimiz düzeyde az yanmadığını düşünüyoruz. Genel olarak Arteon’un VW tarafından çok önem verilen, konforla birlikte güvenliği en üst seviyede tutulan bir model olduğunu görüyoruz.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum