Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen 400 Bin Araca Geri Gel Çağrısı Yaptı!

VW'nin kendi araçlarında ve alt marka modellerinde çıkan hatadan dolayı 400.000 bin araç servislere çağrılacak!
Volkswagen 400 Bin Araca Geri Gel Çağrısı Yaptı!

VW’nin başı yine dertte! Aldığımız son habere göre güvenlik açığı tespit edilen 400.000 araca geri gelin çağrısı yapılıyor. Emisyondan sonra kendini farklı alanlarda göstererek kötü günleri atlatmaya çalışan VW, geçtiğimiz senelerde de ufak tefek hatalardan dolayı araç toplatmıştı ancak rakamlar bu kadar üste çıkmamıştı.

İşin kötü tarafı; bir kaç markanın tek bir omurga üzerinde olmasıyla, çıkacak aksaklıklar zincirleme reaksiyona giriyor. Mesela TDI dizel motorlarda çıkacak bir hatanın Seat’a, Skoda’ya hatta Porsche ve Bentley‘e kadar yansıması çok olası bir şey! Seat’ın Arona modelinde tespit edilen hatanın, kapsamlı araştırılmasından sonra Ibiza ve Polo  modelinde de olduğu anlaşılmış.

Hata Emniyet Kemerinden Kaynaklanıyor

Hata Emniyet Kemerinden KaynaklanıyorArona’nın testleri sırasında farkedilen bir durum; arka yolcu tarafının orta kısmında oturan kişi için emniyet kemerinin tehlike arz ettiği söylendi. Yeni SUV’un ani manevra hareketlerinde, kemer piminin sürekli çıktığı söylendi. Kolay açılan kemer tokasının kaza sırasında arka yolcunun yaralanmayla beraber ölümlerinde yaşanabileceği açıkça bildirildi.

Malzeme yapısının VW grubu içerisinde aynı olması, hatanın Polo ve Ibiza serilerinde de görülmesine neden olmuş. Bahsedilen modellerin 2017 ve 2018 model yıllarında fabrikadan çıkış yapan 400 bin adetlik kısmının geri çağrılmasına karar verilmiş.

İlginizi Çekebilir :

2.4 Milyon Dolarlık Lamborghini Centenario’nun Geri Çağrılma Sebebi Oldukça Enterasan!

VW’nin servislerinde uzun bir süre tamir işleri boy gösterecek. Çıkacak fatura hakkında henüz bir şey söylenmedi. Geri gelin çağrısı henüz başlamadı yalnız tahminlerimize göre müşterilere kısım kısım ulaşılacağını düşünüyoruz. Zaten şirketten gelen resmi bir bilgide; belirli bir süreye kadar arkada yolculuk eden kişilerin orta kısma oturmamalarını yazılı olarak bildirdiler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum