Yatırım yapmaya başla!

VW Araçlar Arası Bağlantı Bulut Sistemi için Microsoft ile Anlaşıyor!

VW, dünyanın önde gelen yazılım devi Microsoft ile araç bulut sistemi geliştirecek!
VW Araçlar Arası Bağlantı Bulut Sistemi için Microsoft ile Anlaşıyor!

VW’nin araçlara yönelik hizmetleri hız kesmeden devam ediyor. Stratejik ortaklıklarını her geçen gün büyüten Alman marka, Microsoft‘un engin deneyimlerinden faydalanacak. Üretimler nasıl ki son zamanlarda ortak platformlarla gerçekleştiriliyor, araçların dijital kısımları da işten en çok kim anlıyorsa artık ona bırakılıyor.

Araçlara gelen dokunmatik ekranlar, günden güne yeni bağlantı özellikleriyle dolup taşıyor. Alman markanın yapmak istediği proje, “Volkswagen Automotive Cloud” yani bir bağlantı bulut sistemi ile araçlar arası bağlantı sağlanacak. Detaylar haberimizde;

VW Oto Bulut Sistemi Çok Kapsamlı Özelliklere Sahip Olacak

VW Oto Bulut Sistemi Çok Kapsamlı Özelliklere Sahip OlacakMicrosoft’un Azure platformuna dayanan bağlantı sistemi, hareketlilik tekliflerini destekleyecek şekilde. VW’den önce bu teknolojik girişim Lexus’tan gelmişti. Kısa menzilli iletişim (DSRC) özelliği ile trafikte seyreden otomobillerin birbirleriyle iletişim kurulması sağlanmıştı. Daha doğrusu Japon şirket, bunu 2021 yılında hayata geçirmeyi planlıyor.

VW’nin de mantığı aynı. 2020 yılında 5 milyon araçta uygulaması planan bu dijital hizmette acil durum, güncellemeler, akıllı ev bağlantısı ve genel internet iletişimi olacak.

VW Microsoft Merkezi Yakınlarına Ofis Açıyor

VW Microsoft Merkezi Yakınlarına Ofis AçıyorKuzey Amerika‘ya açılacak yeni ofiste, ilerleyen zamanlarda 300 mühendislik bir takımın oluşturulması ön görülüyor. Microsoft CEO’su Satya Nadella, “VW, müşterilere yenilikçi bağlantılı araç servislerini dijital olarak dönüştürmek ve sunmak için teknoloji geliştiriyor. Ayrıca bu konuda VW’nin bizi seçmesinden dolayı heyecan duyuyoruz.” dedi.

Lexus, Renault Group, Ford ve VW‘den sonra ileriki zamanlarda otomobillerin gerçekten birbirleriyle bağlantı kurup, reel anlamda konuşacağına iyice ikna olmuş durumdayız.

Kapsamlı düşündüğümüz zaman; Mercedes, bir planında trafikte seyreden modellerinin çarpışmamasını sağlayan bir teknolojiden bahsetmişti. Bizce bu bağlantı özellikleri genel konfor açısından önem arz edecek olsa da, asıl güvenlik açısından daha çok önemli olabileceğini düşünüyoruz. Siz VW’nin Microsoft ortaklığıyla oluşturacağı bulut sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum