Yatırım yapmaya başla!

VW Amarok’un İkinci Nesli için Operasyon Başlıyor!

VW'nin 2010 yılında üretim bantlarına aldığı Amarok pick- upın yeni nesline dair ilk görsel geldi. Bu sefer marka yüzünün tam olarak verildiğini gördük!
VW Amarok’un İkinci Nesli için Operasyon Başlıyor!

Kısa sürelerde başarı yakalayan araçların içerisine Amarok’u da koymak mümkün. Çıkış yaptığı 2010 yılından itibaren dizel kamyonet alanında özellikle Japon rakiplerinin yanına hızlı şekilde yerleşmeyi bildi. VW’nin akıllı ataklarından olan Amarok, geniş gövdesi ve Bi – turbo motorlarıyla gerekenleri bünyesinde taşıyordu. Alman marka, son 1 aydır bizlere inanılmaz ürünler gösteriyor. Atlas SUV modeli ile başlatılan modellemeler, bunun türevleriyle devam ettirildi.

En başta Amerika olmak üzere Avrupa pazarı için de düşündüğü Atlas Tanoak Pick – up ile kavurucu bir etki yaratmıştı. Şimdi ise en son 2016 yılında zarif bir makyajlama geçiren Amarok’un güncel gövde yapısı getiriliyor.

Yeni jenerasyon için şimdilik tek kare resim mevcut.

Bir adette olsa bu resimden VW’nin Arteon ile başlattığı yeni yüz tipini, son jenerasyon kasa tipini alan Toureg‘le devam ettiğini görmüştük. Son tarzını oturtan VW, daha asil çizgilerde Amarok’u düşünmüş.

Far yapısının en başta ızgara ile olan uyumundan söz etmek istiyorum. Aynısını SUV kardeşinde de görmüştük ve Led aydınlatmaların yatay krom çubuklarla birleşilik gibi tutulması, üzerinde çalışılmış bir şey gibi gözüküyor.

Yeni Amarok’un ölçü birimleri aynı olabilir.

Aslında bu kısımda karoserin uzunluk, genişlik ve yüksekliğinin değişmeyeceğini, çamurluk açılarının biraz daha genişleteceği düşüncesindeyim. Ön ve arka kısımda aracın arazi şartlarında daha iyi performans göstermesi için yaklaşma açılarında değişikliğe gidilebilir.

Amarok’un üretim üssü yine Arjantin düşünülüyor.


Yapısal olarak Mercedes X – Class‘ın alanını zorlayacak gibi duruyor. Alman üreticinin Amerika pazarına yeni Atlas’lar üzerinden saldırışa geçmesinden dolayı, Amarok ABD sınırlarına gönderilmeyecek.

Üretim şekli MQB mi olur bilmiyoruz ancak Tanoak Pick-up ile paylaşacağı farklı öğelerin olabileceğinden bahsediliyor. Toyota Hilux, Mitsubishi L200 ve Ford Ranger’ın kısa sürede ezeli rakibi haline gelmesi, VW’nin Amarok için yeni jenerasyonunda büyük teknolojik yüklemeler yapması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum