Yatırım yapmaya başla!

VW, Almanya’da Dizel Araç Teşvikinin Daha Fazla Olması Gerektiğini Söylüyor!

VW, Almanya'da dizel motor kirliliğini önlemek için 9.000 Euro'luk teşviğin artırılmasını istiyor!
VW, Almanya’da Dizel Araç Teşvikinin Daha Fazla Olması Gerektiğini Söylüyor!

VW’den gelen bu teklif biraz ironik gelmiş olabilir. Bundan 4 sene öncesine kısa bir yolculuğa çıktığımızda Alman VW, ABD’de patlak veren emisyon skandalı ile gündemi sarsmıştı. Konu, TDI dizel motorların kullanıldığı tüm modellerin yazılımları değiştirilerek, dışarıya atılan zehirli gaz miktarı düşük gösterilmişti. Manipüle edilen değerler sonrasında VW’nin kapısı milyar dolarlık cezalar için çalınmıştı.

Automotive News Europe‘nin yer verdiği habere göre VW ile beraberindeki birçok marka Almanya’da şehirlerdeki eski dizel motorlu araçlar yönünden büyük baskı altında olduğu söyleniyor. Yapılan teşviklerin belirli bir miktara kadar olduğu ve bunun artırılması gerektiği savunuluyor. İşte detaylar…

Kilit 15 şehirde çalışmalar başlatılmış.

Alman hükümetinin, otomobil üreticilerine en çok hava kirliliğine sahip 15 şehirde yüksek baskı uyguladığı söylendi. Mutlak surette modellerin zehir yayan dizel motorlarının, daha teknolojik olanlarla değiştirilmesi istenmiş. Şirketler, eski dizel otomobil modellerini, daha temizleriyle değiştirmek için gerekli teşvikler sunuyorlar. Ancak 9.000 Euro’luk teşvikin az olduğu, işleri hızlandırmak için bunun artırılması gerektiği bildiriliyor.

Bir VW sözcüsü, şirketin yönetim komitesinin Euro 4 ve Euro 5 dizel araçlar için ülke çapında sınırlı bir teşvik programını incelediğinden bahsetti. Bu haftasonuna kadar kararın alınacağını söyledi.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Euro 1 motordan Euro 4 motora geçilmesi takdirde, kişilere gerekli teşviklerin verileceği söylenmişti. Bu teklifte demin dediğimiz gibi en kirli 15 şehir için geçerliydi.

VW şu anda tüm ülkede ticari teşviği artırmayı düşünüyor. Son şekle bakıldığında araba başına 9.000 Euro ödeyeceği gözüküyor. Almanya’ya bağlı olan tüm otomotive bağlı şirketler motor ECU sistemi yükseltme, değiştirme ve egzoz filtreleme sistemlerinin daha etkin hale getirmek için araç başına 3.000 Euro harcamayı planladıkları da basına sızan bilgiler arasında. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. Teşvik konusunda farklı haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum