Yatırım yapmaya başla!

VTB Bank Başkanı, ABD-Rus İlişkilerini ve Ülke Ekonomisini Değerlendirdi

Rusya’nın ikinci en büyük bankası VTB Bank’ın Başkanı Andrey Kostin, ABD-Rusya ilişkileri ve Moskova ekonomisi hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
VTB Bank Başkanı, ABD-Rus İlişkilerini ve Ülke Ekonomisini Değerlendirdi

VTB Bank Başkanı Andrey Kostin, Rusya’nın ABD’den daha net bir politika görmek istediğini söyledi. Moskova’da düzenlenen bir forumda CNBC’ye konuşan Kostin, “ABD adına daha spesifik bir politika beklemeliyiz. Çünkü Mueller sonuçlarının ardından Rus karşıtı duruşunun bir şekilde zayıfladığını ancak seçim kampanyası sırasında bunun yeniden canlanabileceğini düşünüyorum” dedi ve şöyle devam etti:

“Çok talihsiz bir durum çünkü ABD ile iyi bir ilişki istiyoruz, başkanımız her zaman Donald Trump ve diğer yetkililerle konuşmaya hazır. Fakat korkarım ki Amerikan yönetimi adına daha kesin bir politika olmazsa, ilişki gelişmeyebilir.”

Rusya Karşıtı Duruş 2020 Seçimlerinde Geri Dönebilir

Rusya Karşıtı Duruş 2020 Seçimlerinde Geri DönebilirRusya, 2016 seçim yarışına müdahale ile suçlanmış ve Rusya’nın inkar ettiği iddialar Robert Mueller önderliğinde iki yıla yakın bir soruşturma başlatmıştı. Nihayetinde Mueller, soruşturmanın Trump kampanyasının Rus hükümetiyle iş birliği yaptığı sonucuna ulaşmadığını açıklamıştı. Neticenin ardından ABD’nin Rusya düşmanlığında ve Trump’a uygulanan yaptırımları geri almama baskısında kayda değer azalma görüldü.

ABD-Rusya ilişkileri için görünümün ne olduğu sorulduğunda Kostin, 2020 ABD seçimlerinin sonucuna kadar beklemenin daha iyi olacağını söyledi. Trump’ın iktidarda kalma şansının yüksek olduğunu dile getiren Kostin şöyle konuştu:

“Beklentim, bununla ilgili belki de 2020 ABD seçimlerinden sonra konuşmalıyız çünkü şimdi Amerika yeni siyasal döngüye giriyor. Son üç yılda, Trump’ın iktidara gelmesinden bu yana gördüğümüz türden çok fazla kavga olacak.”

Rusya Ekonomisini Tanımlamanın Anahtar Kelimesi İstikrar

Rusya Ekonomisini Tanımlamanın Anahtar Kelimesi İstikrarUluslararası yaptırımlar, Rusya ekonomisini azımsanmayacak şekilde etkilerken çoğunluğu devlete ait olan VTB Bank da Ukrayna ile alakalı yaptırım listesine koyulmuştu. Kostin de 2018 yılında Putin’e yakın olduğu düşünüldüğü ve bankanın devlete ait statüsü nedeniyle devlet görevlisi olarak atandığı için ABD’nin yaptırım listesine eklenmişti.

Ekonomi hakkında iyimser değerlemelerde bulunan Kostin, bugünkü Rus ekonomisini tanımlamanın anahtar kelimesinin “istikrar” olduğunu belirtirken iyileştirme için yer olduğunu da kabul etti.

“Bugün yoksun olduğumuz şey hızlı ekonomik büyüme, tahmin sadece yüzde 1.3 ki geçen yıl rakam yüzde 2.3’tü. Elbette Rusya açık bir ekonomi ve dünyada neler olduğu, Çin’deki ve Avrupa’daki daha yavaş ekonomik büyüme Rusya ekonomisini etkiliyor. Ancak aynı zamanda iç problemlerimiz de var örneğin; yatırım eksikliği ve iç talebin azalması.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum