Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Voyager Digital Kripto Çöküşünün Ortasında İflasını İstedi

Kripto kredi firması Voyager Digital, piyasadaki düşüşten zarar gören şirketler arasında yer alıyor.
Voyager Digital Kripto Çöküşünün Ortasında İflasını İstedi
Yorum

Kripto para piyasasında geçen yılın son çeyreğinden başlayan düşüş dalgası, pek çok şirketin faaliyetlerini olumsuz etkiliyor. Voyager Digital, ticaret, para çekme ve para yatırma işlemlerini duraklattıktan günler sonra, New York Güney Bölge Mahkemesi’ne iflas başvurusunda bulundu.

Şirket açıklamasında 100 binden fazla alacaklısı olduğunu ve ve kripto varlık cinsinden borç aralığının 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğunu bildirdi.

Voyager’ın başvurduğu bölüm 11 iflas prosedürü, tüm alacakları askıya alıyor ve şirketin faaliyetlerini sürdürürken, borçlarını geri ödemesi için hazırlık yapılmasını sağlıyor.

Kripto Şirketleri Zor Durumda

Voyager CEO’su Stephen Ehrlich, kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş ve şirketin yan kuruluşu Three Arrows Capital’in temerrüde düşmesinin, iflas kararında önemli rol oynadığını söyledi.

Kripto şirketleri ve özellikle borç verenler, son haftalarda müşterilerin fonlarını geri çekmesini engelleyen ödeme gücü sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Celsius geçen ay bu eğilimi başlattı ve Haziran ortasında para çekme işlemlerini askıya alacağını duyurdu.

CoinLoan, CoinFLEX ve Voyager, son günlerde para çekme işlemlerinde kısıtlama ve durdurma kararları aldılar. Piyasa genelindeki çöküş dalgası, Terra ekosisteminde yaşanan olaylar ile beraber başladı.

Ekosistemin algoritmik stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) değeri 1 doların altına düştü ve yatırımcılarını büyük zarara uğrattı. Bir diğer kripto borç verme şirketi Three Arrows Capital de iflas başvurusunda bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu