Yatırım yapmaya başla!

Volvo XC40’ın Kapsamlı ilk Kaza ve Güvenlik Testi Yapıldı!Konu, Volvo‘ya ait bir model olunca doğal olarak yapılan kaza testi sonuçları merak ediliyor. Aslında sonucun ne olduğunu bilsekte bakmak istiyoruz. Yeni XC40’ın detaylı incelememizden sonra sıra da güvenlikte ne kadar iyi ona bakacağız. XC60 ve  amiral SUV’u XC90 Serilerinden sonra SUV dünyasına daha atak bir model sunan İsveçli şirket, XC40’ın güvenlik seviyesini en üstte tutmaya çalışmış. İncelememizde de yazdığımız güvenlik donanımlarına göre, sınıfının en yüksek güvenlik ekipmanına sahip. Böyle olması şarttı.

Çünkü BMW X1-X2, Audi Q2-Q3 ve Mercedes GLA gibi karşısında sağlam karakterli Alman rakipleri vardı. Euro Ncap‘ın yapmış olduğu test, saatte 50 km/h hızla “side” yandan çarpma testiyle başlıyor. Test platformunun kapılardan çarpmasıyla sürücüyü etraflıca saran hava yastıkları yüksek hızlarda açılıyor. Burada önemli olan hava yastıklarının açılmasından çok aldığı darbe şiddetini XC40 ne kadar absorbe edebiliyor.

Yüksek G kuvvetine mağruz kalan kaza mankeninin, üstünde bulunan sensörler yardımıyla ne kadarlık bir kuvveti aldığına bakılıyor. Ona göre de bir insanın böyle bir kazadan sonra nasıl bir duruma gelebileceği anlaşılıyor. XC40’ın ileri tarihlerde daha kapsamlı testleri yapılacak ve puanlamalarda o zaman belli olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum