Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Volvo V40’ın Üretimini Sonlanıyor!

Volvo, karizmatik hatchbacki V40'ın üretiminin bitirileceğini söyledi.
Volvo V40’ın Üretimini Sonlanıyor!
HABER GİRİŞ

Volvo’nun zamanında Audi ile başlattığı bir araç projesi olan V40 hakkında son karar verildi. V4 Varyant, 1995 yılında Londro Araç Fuarı’nda Audi S4 ile birleştirildi. V40 (P1) dönüşümü 2012 yılında son karakterine kavuşturuldu. İsveçli şirketin diğer rakiplerine göre bakıldığında, araç sınıfları açısından fazla modele sahip değil.

Ancak olağan örnekleri de markayı en iyi şekilde temsil ediyor. Yeni hatchback tipde 2016 yılında makyajlanan V40, Thor çekici Led far tipiyle beğeni kazanmıştı. Görüyoruz ki her şey dışarıdan göründüğü gibi değil. Volvo EMEA bölgesinin kıdemli başkan yardımcısı V40’ın bu yıl sonunda bantlardan indirileceğini onayladı.

V40’ın biteceği aslında daha öncesinde dolaylı da olsa söylenmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==V40, Volvo’nun yeni CMA ve SPA platformuna alınmayan tek modeli. Autocar‘ın haberine göre V40’ın ismi değiştirilmeden farklı bir karoserde dönüşüme uğrayacağı aksettirildi. Lex Kerssemakar yaptığı açıklamada üretimi bitecek modeli yüksek sürüş pozisyonlu olarak tanımladı.

Kerssemakers, tasarımcıların modelin dönüşümü üzerinde bir süredir çalıştığını ve V40’ın yeni kasa tipiyle iki yıl içerisinde hazır olabileceğini söyledi. Şirketin genel açıklamalarına kulak verdiğimizde işi biraz daha hızlandırmak istiyor. Açıklamalarda “Yeni arabayı tanıtmak için çok fazla bekleyemeyiz” gibi kesin ifadeler kullanıldı.

Volvo, oluşacak boşluk için hızlı hareket etmek istiyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==En baş nedeni ise V40’tan sonra bir boşluğun oluşacağı. Yeni hayatına “Coupe-SUV” devam edeceği yönünde yoğun düşünceler var. V40 ve V40 Cross Country ABD’de nispeten tercih edilmese de Avrupa satış rakamları iyi yönlü grafikler çizmişti. Ancak sene bazlı plan yapılamayacağı için 2015 yılından bu zamana kadar V40, ciddi düşüş grafiklerini izlemiş.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Volvo Yeni V60 Modeline R-Design Türevini Ekliyor!

Bu eğilimi tersine çevirmek için Volvo hatchback aracını XC40’dan daha sportif tasarlama yönünü seçecek. Kerssemakers ayrıca V40 müşterilerinin XC40 almalarıda kararda etkili olduğunu söyledi. Bakalım İsveçli şirket birkaç seneye bizlere nasıl bir V40 gösterecek!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.