Yatırım yapmaya başla!

Uber Otonom Sürüş için Volvo’ya Tarihin En Büyük Siparişini Verdi!

Amerikalı uygulama şirketi Uber, Volvo ile tarihin en büyük ortaklığı ve siparişine hazırlanıyor. İşte detaylar...
Uber Otonom Sürüş için Volvo’ya Tarihin En Büyük Siparişini Verdi!

İsveç’in çelik kadar sağlam arabasıyla otonom sürüşünlerin zeka dolu firması Uber, oldukça büyük bir ortaklığa imza attılar. Artık dünya, geri dönüşü olmayan ileriye yönelik bir değişim içine girdi. Fosil yakıtların tahminlerin üstü bir hızla ülkelerde yasaklanmasıyla, elektrikli otomobillerin devri resmen başladı. Son zamanlarda hangi firmanın elektrikli araba projelerini incelediysek tarihler sürekli 2020 ve 2025 yıllarını gösteriyordu. Bunun yanında araçalardaki en büyük teknolojik gelişim ise sürücüsüz gidebilen araçlardır.

Yani önümüzdeki 5 sene içerisinde her şey değişecek. Bu olayın öncülerinden diyebileceğimiz Uber ve Volvo tarihin en sağlam anlaşmasını yaptı. Uber’in otonom sürüş geliştirmelerinde yazılım anladımda bir çok firmadan bir adım önde olduğunu biliyoruz. Uber’in Londra’da yasaklanarak sonrasında sosyal medyadan gelen tepkiler, şirketin biraz daha hırsalanmasını sağlamış.

Amerikalı şirket Uber, Volvo’ya büyük miktarda araç siparişi verdi.

Volvo Uber Ortaklığı Otonom Sürüş

Uber’in Volvo’dan istediği araç rakamı tam 24 bin adet! Ve bu araçların hepsi Volvo’nun lüks SUV’u XC90.

Volvo Uber Ortaklığı 24 Bin XXC90 Siparişi

Volvo aldığı büyük siparişi 2019 yılında başlamak suretiyle 2021 yılında teslim edecek.

Volvo Uber Ortaklığı 2019-2021 Yılları Arası Üretim

Projenin 2 yıl içerisinde başlamasının nedeni ise XC90’ların kamera, radar ve sensör sistemlerinin geliştiricek olmasına bağlanıyor. Bundan önce de Volvo araçlarıyla test ve gelişim süreçlerine devam eden Uber, 2021 yılı itibariyle otonom sürüş liderliğinde görebiliriz. Çinli Geely firmasının uçan araba Terrafugia Transition aracını tanıtmasıyla yaşadığımız şaşkınlık, Uber’in Volvo’ya verdiği 24 bin XC90 siparişiyle devam ediyor.

Amerikalı uygulama şirketinin bu süreci atlattıktan sonra ki hedefi de araçları gökyüzüne çıkarmak olacak. Zamanında inanmadığımız ve imkansız gözüyle baktığımız her şeyi naklen yaşıyoruz. Kendi kendine gidebilen bir araba ve araçları hızla havada götürmeye çalışan firmalar! Teknolojinin boyutunun nerelerde olduğu gerçekten tahmin edilemez bir boyuta geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum