Yatırım yapmaya başla!

Volvo Kaza Sonrası Yardıma da El Attı!

Volvo, bir yandan kaza yapıldığı anda insanları nasıl hayatta tutarız çalışmalarını yürütürken, bir yanda da kaza sonrası neler yapabiliriz demiş ve iyi bir sistem geliştirmiş!
Volvo Kaza Sonrası Yardıma da El Attı!

Araçlarda güvenliğin dünyada akla gelen ilk markalarından olan Volvo, insanların kaza sonrasındaki durumlarını da analiz edebilen bir sistem geliştirmiş. İnsan yaşamına verdiği değerler haricinde İsveçli marka otonom araç teknolojileri için de kafa patlatmakta. İşleri hızlandırma ve kusursuzluğu sağlamak adına Zenuity-Veoneer ile ortaklık kurarak özerk sürüş tekniğinin 4. seviyesine hazırlandığı açıklanmıştı.

Volvo’nun yeni güvenlik unsuru, araç içerisinde kaza yapmış kişilerin bir şekilde ulaşılabilir bir sistemle iletişime geçirebilmek. Anlatacağımız S.O.S özelliğini Bosch’un eCall sistemine benzetebilirsiniz. Alman marka, “her daim yanınızda can kurtaran olacak” sözleriyle sisemini tanımlamıştı. Şimdi vakit kaybetmeden Volvo neler yapmış ona bakalım.

Volvo güvenlik sistemine “Car Accident Advisor” diyor. Yani Araba Kaza Danışmanı!

Volvo Kaza Sonrası Hizmetleriİsminden, işleyişinin tanımı yapılan S.O.S uygulaması, kaza yaptığınız an devreye girecek şekilde tasarlanmış. Ücretsiz olan bu uygulama, sürücüler bir cisimle çarpıştığı veya olabilecek herhangi bir kazanın ardından, müşteri hizmetleri birkaç saniye içerisinde anında sizi arayarak, durumunuz hakkında bilgi almaya çalışacak. Volvo Car Accident Advisor, yazılım sağlayıcısı CCC ile geliştirilmiştir.

Volvo USA müşteri hizmetleri uzmanı Scott Doering, “Volvo Cars, acil müdahale sürecini hızlandırmak için çarpışma sensörü devreye girer girmez, sürücüler ve yolcularla hemen iletişim kuruyor. Şimdi Volvo Araba Kaza Danışmanı ile uygulama, sürücüleri Volvo Müşteri Desteği’ne güvenli ve yaralanmadıklarını onayladıktan sonra ne yapacakları konusunda sürücüleri yönlendirebilir.” dedi.

Sürücüler, Volvo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçip, tıppi yardıma ihtiyaç duymadığını onayladıktan sonra mobil uygulama aracılığı ile bağlantı gönderilecek.

Volvo Kaza Sonrası Hizmetleri Car Accident AdvisorMobil uygulamanın olmasının nedeni danışman, sizlerden kaza sonrası fotoğrafları ve kendinizin varsa yolculara ait iyi olduklarına karşı resimlerin gönderilmesi istenecek. Aynı cep telefonu sisteminden aşağıda anlatacağımız kaza sonrası kolaylıklarını da yönetebileceksiniz.

Verilen hizmet sadece sizinle iletişime girip iyi olup olmadığınız sorgusuyla bitirilmiyor.

Aracın belirli bölgelerine yerleştirilen ve bir ucu müşteri hizmetlerine bağlı olan sensörler bir sorunun olduğunu, kaza yaşandığını belli ettikten sonra da farklı kolaylıklar için müşteri hizmetleri sizinle bağlantılı halde kalıyor.

Birincisi sağlık sorunu yaşadıysanız anında acil ekipler sizlere yönlendiriliyor. Yardım hattında sizlere sigortanız, tamir servisleri gibi kişilerin kaza sonrasında uğraşmak istemeyecekleri kolaylıkların da sunulacağı söylendi.

Doering, “Kazaların etkisini olabildiğince ortadan kaldırmak veya azaltmak için araç içi teknolojiyle çok çalışıyoruz. Bir kaza olması durumunda, artık veri toplama ve sigorta talep yönetiminden çarpışma onarımına kadar Volvo Car sahiplerine tüm süreç boyunca yürüyebilecek Volvo Car Kaza Danışmanı sahibiz. Bu program sadece inanılmaz bir kolaylık sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda aracın Volvo Car’in katı güvenlik standartlarına göre onarılmasının sağlanmasına da yardımcı olacak.” şeklinde sistem bilgisi hakkında son görüşlerini söyledi. Dünyanın en sağlam ve güvenli araçlarını yapan Volvo’nun Car Accident Advisor uygulaması için sizin görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum