Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Volvo ve Geely İçten Yanmalı Motorlar için Güç Birliğine Gidiyor!

Volvo ve Geely, kendi içlerinde bölünerek 3. bir firma altında içten yanmalı motorlar üretecek.
Volvo ve Geely İçten Yanmalı Motorlar için Güç Birliğine Gidiyor!

Volvo ve ana şirketi Geely, mevcut yanmalı motorlar adına bağımsız bir işletme olarak farklı bir şekilde birleşmek istediklerini söylediler. ICE tipi motorlar için dünya otomobil devleri son yıllarda elektrikli motor takviyeleri yaparak, hibrit stratejisini geliştirmişlerdi. Bunun yakın zaman içerisinde fişli hibrit düzenle birlikte markaların ürün gamının çoğunun oluşturulacağı aktarılmıştı.

Volvo’nun da planları bu düzeyde ve 2025 yılına kadar model satışlarının yarısının tamamı elektrikli diğer yarısının da hibrit olmasına çalışıyordu. Sahibi olan Çinli Geely ile masaya oturan İsveçli yetkililer, kısaca “yeni nesil yanmalı motorlar ve hibrit motorlar geliştirecek”. Bu da yeni bir üçüncü küresel tedarikçi gibi olacak! İşte detaylar;

Yeni sistemin yan kuruluşunda, Volvo ve Geely ekiplerinden birlikte yararlanılacak.

Yukarıda dediğimiz gibi Volvo işin özünde 5 sene içerisinde tüm araç filosunu elektrikli yapmak istiyor. İlk başta tamamı elektrikli olarak çıkartamayacağı için benzinli içten yanmalı ünitenin varlığı uzun bir süre daha sürdürülecek.

İşlerin daha sağlıklı ve anlaşılabilir olması için motor birimi içten yanmalı olarak ayrı bir küresel şirket olarak ayrılacak. Hibrit güç aktarıcılar, Geely Auto, Proton, Lotus, LEVC ve Lynk & Co için de verimli yanmalı motorlar üretecek olan yeni iş birimi tarafından tedarik edilecek.

Öyle ki bağımsız içten yanmalı motor üretecek firmanın diğer şirketlere de motor tedariğinin yapılabileceği aktarıldı. Teklif edilen yeni motor işinin Ar-Ge, tedarik, üretim, BT ve finans fonksiyonları dahil olmak üzere Volvo Cars’tan yaklaşık 3.000 kişiyi ve Geely’nin yanmalı motor operasyonlarından yaklaşık 5.000 çalışanını kullanması bekleniyor.

Planlarda ikili şirketten geçirilecek çalışan gücünün sonrasında herhangi bir sorun teşkil etmeyeceği dip not olarak belirtilmiş. Kendi içlerinde yeni bir oluşumla ICE motorlar üretecek Geely & Volvo, “Hibrit otomobillerin en iyi içten yanmalı motorlara ihtiyacı var. Bu yeni ünite, bu güç aktarma organlarını verimli bir şekilde geliştirmek için kaynaklara, ölçeğe ve uzmanlığa sahip olacak.” dedi.

Maliyet tarafında kar sağlayacak Geely,motorlardaki işleyişi de hızlandırmış olacak. Hedeflediği 2025 yılındaki ürün gamının yarısının elektrikli olmasının da bu şekilde olacağı düşünülmüş.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum