Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Volvo CEO’su Håkan Samuelsson Benzinli Motorlar Hakkında Aldığı Kararını Açıkladı!

Volvo, XC40 SUV'un motorunda yaptığı fark edilir değişimle beraber, bundan sonra ünitelerinin nasıl olacağı kararını bildirdi!
Volvo CEO’su Håkan Samuelsson Benzinli Motorlar Hakkında Aldığı Kararını Açıkladı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Volvo, özellikle geçtiğimiz beş yıl içerisinde araçlarının motor üniteleri konusu üzerine en çok ağırlık veren firmalardan biri oldu. Değişen yakıt hücrelerine yönelik yapılan Ar-Ge’ler ile elektrik motorlara olan yatkınlık çoğaldı. Hatta 2025 olarak gösterilen fosil yakıtları %40 oranlı bitirme planlarına karşı üreticiler güçlerini birleştirdi.

İsveçli marka, kendi standart araçları için güçlü üniteler geliştirse de özellikle Polestar zamanlarında geliştirilen yüksek performans motorlarla gündemden düşmüyordu. Şimdiki zamana döndüğümüzde Volvo, tamamı elektrikli araçların geliştirmesini hızlandırmış gözüküyor.

Şirkette alınan yeni bir kararla atmosferik ve turbo besleme ünitelerde yeni nesil uygulaması yok.

Halihazırda zaten plug-in hibrit destekli motorları var. T8 üniteleri mümkün olduğunca tamamı elektrikli araç dönemine kadar kullanılacağı söyleniyor.

Bu kararın alınmasındaki en büyük rol ise sahibi Geely‘e ait. Çünkü Volvo ile olan ittifakta, Çin hükümetinin fosil yakıtlı araçları bitirin emri var.

Polestar modellerinde de durum değişmeyecek.

Performans birimi de kendi benzinli motorlarını geliştirmeyecek. Aynı şekilde Twin plug-in hibrit T8‘ler üzerinden güç artırımlarına gidilebilecek.

İlginizi Çekebilir :

Geely Patronu Li Shufu “Daimler”de Artık Söz Sahibi!

Sanırım Volvo’nun son geliştirmesi XC40 SUV’da yaptığı 3 silindirli motor oldu. Ve silindir adedi düşürmesi de marka tarihinde bir ilk! Kısaca Çin ve İsveç kanatlarından çıkan nihai karar; 2025’te model gamının tümü elektriğe dönene kadar, her birim araç motorları hibrit desteği ile devam ettirilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu