Yatırım yapmaya başla!

Volvo CEO’su Hakan Samuelsson ABD ile AB Arasındaki Ticari Savaştan Söz Etti!

Volvo'nun 2012 yılında beri markanın Avrupa icra kurulu başkanlığını yöneten Hakan Samuelsson, ABD ve AB arasındaki ticari savaşın etkilerinden söz etti.
Volvo CEO’su Hakan Samuelsson ABD ile AB Arasındaki Ticari Savaştan Söz Etti!

Volvo İcra Kurulu Başkanı Hakan Samuelsson, İsveçli markanın ve dünya otomotivin son durumu hakkında konuştu. Dünyamızın çok noktadan ticari savaşların etkisi altında kaldığını biliyoruz. Amerika yaptırımları ulusal devletlere ağır gelmekle birlikte, işin ticari tarafında aşırı baskılar kuruyor. Çin ile ABD arasındaki sorunlar son Huawei meselesi ile içinden çıkılmaz hal almıştı.

İşte bu etkilerin otomotivdeki zararları günbegün ağır şekilde katlanıyor. Firmaların girmek için uğraştığı ve 350.000’luk bir pazar olan ABD, artık yerli mallarını korumak için Avrupa ve Asya araç şirketlerini vergilerle korkutarak ülke dışına atmaya çalışıyor. Bakalım Samuelsson ne demiş?

Volvo’nun başındaki isim ABD tesislerinde üretim sayısını artıracağını söyledi.

Açıkçası CEO’nun açıklamasına “Amerika’da üretimleri yavaşlatacağım” diyerek başlamasını düşünmüştük. Sözlerinin devamında, üretim artırılmak istenebilir ancak yeni vergilerden muaf tutulması gerektiğini bildirdi.

Hakan Samuelssan Trump yönetimi ABD’de araba üretmemizi ve ticaret açığını azaltmamızı istiyor. Tesadüf eseri tam olarak bunu yapıyoruz. Sonunda ABD’de 150.000 araba üreteceğiz, bunun yarısı ihraç edilecek. Ve orada aynı sayıyı satacağız. Umarım yönetim bunu görür ve başkalarına vergi verir.” dedi.

Amerika’da açılan Volvo fabrikası, çok öncesinden açıklanmıştı.

Volvo, Başkan Trump henüz seçilmeden ve ithal tarifelerle tehdit etmeden önce yani 2015 yılında açıldı. İlginç olan şu ki ABD’de üretim yapacak bir İsveçli mi yoksa bir Çinli mi? Duvarın diğer tarafında Çin var ve onun da iç pazarı çok karışık.

Volvo’nun artık ABD’de Çin yapımı araç ithal etmediğini, bunun da yüzde 27’lik bir tarife ile karşılaştıklarını bildirdi. Şimdi, XC60 gibi modeller bunun yerine ABD’den Avrupa’dan ithal ediliyor.

Henüz çok yönlü ABD ticari savaş duruşu netlik kazanmış değil. Atak yapılıyor ve ardından ortalama 90 günlük bir ateşkes ilan ediliyor. Umarız tüm otomotiv Volvo gibi işin içerisinde çıkmaya çalışır ve tüketici tarafından düşünürsek de bırakılan araç satın alımları tekrar başlar!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum