Yatırım yapmaya başla!

Volvo XC90 SUV’un Direksiyonunda Uyuyakalmak Artık Sorun Olmayacak!

Volvo, 2021 yılında XC90'nı super otonom özellikleriyle çıkartacak. İşte detaylar...
Volvo XC90 SUV’un Direksiyonunda Uyuyakalmak Artık Sorun Olmayacak!

Araç güvenliği konusunda kendini fazlasıyla kanıtlayan Volvo, son XC70 kamyon kazası ile kafa kafaya çarpışmalarda ne kadar güvenli olduğunu bizlere göstermişti. SUV segmentiyle 2002 yılında XC90 ile tanışan Volvo, 2014 yılına kadar aynı yapıyla devam etmiş ve 2015 yılında muhteşem grafiklerle 2. nesli yollara çıkarmıştı.

İsveçli marka 2021 yılında 3. jenerasyonun çıkışının olacağını duyurmasının ardından, ölümlü trafik kazalarının tamamen önüne geçecek bir güvenlik özelliğinden de bahsetti. Otonom sürüşte 4. seviyeye çıkan Volvo, karayolu asistanını biraz daha gelişmiş halde XC90’na yükleyecek.

Sürücünün Durumunu XC90 Kontrol Edebilecek!

Sürücünün Direksiyonda Uyumasını XC90 Kontrol EdebilecekŞirketin araştırma ve geliştirme şefinin The Car Connection‘a verdiği demeçte; 2021 yılında kendi kendine idare edebilen CSS 4 otonom seviyesinin XC90 modelinin sunulacağını söylemiş.

Volvo Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green‘de yeni SUV’un Güney Carolina – Charleston yakınlarındaki yeni montaj tesisinde üretileceğini söyledi.

Şirket, yarı otonom üzerinden başlayarak ilerleyeceği özerk sürüş teknolojisine , otoyol asistanı ekleyecek. Herhangi bir aksi durumda direksiyon, hızlanma ve frenlemeleri kendi başına yapabilecek. Sürücü direksiyon başında uyusa dahi XC90 bir şeylerin ters gittiğini anlayacak ve kontrolü tamamen kendine geçirecek. Yani istediğiniz anda istediğiniz yere sizi Volvo XC90 götürüp getirebilecek yeteneklere sahip olacak.

Pilot Assist İsveç Göteborg Tesisinde Test Sürecini Tamamlamış

Pilot Assist İsveç Göteborg Tesisinde Test Sürecini TamamlamışBu zamana kadar Volvo, Uber gibi şirketelerin 5. seviye özerk sürüşlerine araç temin etmişti. Hatta Uber’in XC90 otonom kazası sorunları halen daha çözülebilmiş değil!

Volvo aracın seyahat bilgilerini bulut tabanlı bir alt yapıya gönderileceğinin altını çizdi. Yani XC90 saniye saniye kontrol altında olacak.

İsveçli marka en basit işe gidiş gelişlerin otomatik olarak yapılacağını söyledi. Öte yandan mevcut modellerle satılan özerk sürüşün seviye 4’e getirilerek, aracın kontrol edebilme yeteneklerinin geliştirildiğini de bilgilere ekledi.

Göteborg’ta test aşamalarını tamamlayan XC90, 2021 yılını beklemeye çekilecek. Mutlaka bu süre zarfında da yazılımsal anlamda bir takım işlemlere devam edilecek. Volvo’yu insan sağlığına verdiği önemden dolayı tebrik ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum