Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen’in Yeni Polo GTI R5’i 4 Saniye Kalkışıyla Geliyor!

VW, Polo modelinin GTI versiyonundan sonra yolda tutulması zor yarış tipi olan GTI R5'i gösterdi. İşte yeni GTI R5!
Volkswagen’in Yeni Polo GTI R5’i 4 Saniye Kalkışıyla Geliyor!

VW’nin Polo modelinin üzerinde yaptığı çalışmaların en kafa karıştırıcısı R5 Serisi tanıtıldı. Adında da belli olacağı üzere araba markalarının güçlü GTI modellerinin başlarına getirdikleri kışkırtıcı harflerle ne yapabileceklerini anlayabiliyoruz. Polo GTI R5, B Segmentine ayrıkı güçlerde çıkartılıyor. Ağırlık güç oranlarının kusursuz dengelendiği bu araç, dış yapısından da içinde yaşatacağı patlamaların haberini veriyor aslında.

VW’nin bahsettiğimiz Polo versiyonuna karşı Skoda’da aynı şekilde atağa geçerek Fabia R5‘i göstermişti. Mantık ve boyutların aynı olmasıyla üretim yerleri aynı bant üzerinden ortak şekilde ele alındı. Sürekli geliştirilmeye tabi tutulan R5’in son aldığı şekli, birazdan vereceğimiz motor ve hız bilgisinden daha iyi anlayabileceksiniz.

Yeni Polo‘nun standart duruşuna göre oldukça genişleyen karoseri, kaslı bir görünüm sunuyor.

2018 Yeni Polo GTI R5

Agresif Polo’nun 1.320 kg ağırlındaki gövdesi,
karbonun başvurulduğu büyük hava girişlerine sahip.

2018 Yeni Polo GTI R5 Arka Görünümü

2.0L’den keksin bir dönüşle 1.6L’ye geçen GTI R5, 272 hp güçle beraber 400 nm tork sağlıyor.

2018 Yeni Polo GTI R5 Motor Bilgisi

AWD alt yapısında sahip GTI R5, gördüğümüz gibi daha kararlı bir sistem üzerinden yeniden inşası gerçekleşmiş. VW’nin “unlimited power” tarzıyla yeni R5 serisini dillere destan bir hale getirmiş. En dikkat çekici kısmı ise 2.0L üniteden alınan 200 hp güce karşı, 1.6L’den daha da fazlası alınmış olması.

Standart GTI’ın ardından yarış tipiyle ikinci vurgun, Alman temsilcinin yılmadan bazı şeylere devam edecceğinin göstergesi. Aksilik olmadığı sürece Yeni GTI R5, 2018 yılının ortalarına doğru çıkışı gerçekleştirilecek. Son dönemde Scirocco modelinin üretim sonlandırmasını yeni araçların doğuşuna da bağlayabiliriz. Bakalım gerçek hayatta Polo GTI R5 ne kadar hızlı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum