Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen Logo Değişimine Gidiyor!

VW, elektrikli araba ataklarını yeni bir başlangıç olarak görüyor ve bunu da 2B son logosuna yansıtıyor.
Volkswagen Logo Değişimine Gidiyor!

En büyük otomobil kuruluşlarından olan VW, marka simgesinin değişim kararı aldı. Atılımları kadar son 4 yıldır skandallarıyla da konuşulan dev şirket, otomotivin yeni oluşumlarıyla birlikte kendisinde de farklı bir tarz değişikliği yapmak istemiş. “Yeni Volkswagen” sloganıyla birlikte Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı’na yansıtacağı yenilikler arasında olan logo da gösterilecek.

Açıkçası Alman markanın V/W harflerinden ayrılması mümkün gözükmüyor. Bir markanın varlığını belli eden ilk görsel unsurlardan olan logonun VW’de yeniden ele alınmasının sebebini bizler ID elektrikli araç markasının olduğunu düşünüyoruz. İşte detaylar;

VW’nin bu ilk logo değişimi değil.

Var oluş yıllarından bu zamana kadar birkaç kez değiştirildi ve güncel simge 2010 yılından itibaren kullanıldı. Yeniliklerle üzerindeki “pis gömleği” çıkarmak istediği belli oluyor. Diesegate’nin bitmediğini ve uzun yıllar boyunca VW’ye maddi manevi zararını sürdüreceğini söylemek isteriz.

Aldığımız bilgiler arasında yeni VW logosunun “daha ​​cesur ve daha renkli” olması bekleniyor. Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Yönetim Kurulu Üyesi Jurgen Stackmann, “Volkswagen, faaliyetlerinin hemen hemen tüm alanlarında cesur kararlar aldı ve uyguladı. Kapsamlı yeniden markalandırma, markamızın stratejik olarak yeniden yönlendirilmesinin mantıklı bir sonucudur. Neler başardığımızla gurur duyuyorum: Yeni Volkswagen’in güçlü, taze, olumlu ve çekici bir sunumu var.” dedi.

Markanın yenilik kısmı elektrik dünyasında kurduğu düzenle alakalı!

Pil, motor ve tasarım kısmında milyar dolar yatırımlar yapan VW, piyasaya çıkarmayı beklediği ID araçlarıyla yeni dönem kapılarının açıldığını söylüyor. ID.3 modelini gösteren ve ön siparişte rekor kırılan modelin, şimdiden çok iş yapacağı söylenmişti.

Hazır yeni modellere adım atılmışken düşünülen logo değişimi 2025 dönüşümünün bir stratejik parçası olup VW’ye ait tüm alanlarda farklılaştırmaya Avrupa’da başlanacak. Ekim ayında Çin’de uygulaması başlanacak. 2020 yılının başlarında Kuzey ve Güney Amerika pazarlamasında yer alacak.

Küresel çapta 171 ülkede, 70.000 eski logo yerine geçeceği 10.000’den fazla kısımda kullanılacak. Bunun yanında Alman marka kendisini hatırlatacak bir slogan ve ses logosunu da hazırlıyor. Gelecek ses logosunun kadın sesi olacağı söylendi.

Frankfurt Fuarı’nı bekleyen VW, yeni modelleri üzerinden yeni 2B tasarımlı daha renkli logosunu da dünyaya gösterecek. Kimisi elektrikli ID.3’te olacağını söylüyor kimisi de Yeni Nesil Golf 8’de kullanılacağını. Temelde iki araç da fuar alanında olacak ve ilk perdesi kalkanın hangisi olacağının önemi yok gibi gözükse de ileride sınıf aracı ilk yeni logoyu kullanan seri olarak anılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum