Yatırım yapmaya başla!

VW GX3 Konseptle 3 Teker Motosiklet Dünyasına Adım Atıyor!

VW, 3 teker olayına da el atarak GX3 konsept modelini hayata geçirmeye başlıyor. GX3'e verilen donanım ve motor özelliklerine şaşıracaksınız. İşte detaylar...
VW GX3 Konseptle 3 Teker Motosiklet Dünyasına Adım Atıyor!

Hatırlarsanız VW’nin bu konseptinin “çıkıyor” haberleri yaklaşık 10 sene önce verilmişti. Dört tekerlek dünyasından sonra sırayı takip ederek 3 tekere geçme hazırlığında olan VW, GX3 ile başarı yakalama şansı yüksek gözüküyor. GX3, sizlerle paylaştığımız Polaris Slingshot‘ın gözüken en büyük rakibi dememizde sanırım bir sakınca olmaz. Herkesin bu tarz araçların yeni olduğunu düşünüyorsa kökeninin 1900′lere dayandığını söylemek istiyorum. Konsept GX3’e baktığımızda eğlenceli ve insanları kendine çeken bir yapıda görüyoruz.

Cabrio spor araba alamayanların aracı demek isterdim ancak Slingshot’ın 30 bin $‘lık fiyat etiketinden sonra düşünceler “iyi kötü havalı bir spor otomobil alabilir” oldu . 3 teker araçların kendine has tarzı ile dikkat çekmeme olasılığınız oldukça düşük. Hele ki yeni nesil 3 teker motosikletlere bakıldığında dünyalı değil muamelesi yapılıyor.

GX3’ün tasarımı Infiniti’nin GP aracı Prototype gibi rüzgarı direk olarak alan yapıda inşası yapılmış.

Kano stil ön burun yapısının büyük hava girişinde VW amblemini görmek şu an için ilgincimize gitti. Sadece biraz alışma süresi var!

F1 açıklığındaki teker yapısı, şapka tipi çamurluklarıyla G3X’ün ne olduğunu belli ediyor.

Tom Ford’un “Bir çeşit çok platformlu duyusal aşırı yük” sözünü GX3’e uyarlayabiliriz.

Polaris tarzında gitmeyen VW, GX3’ün far grubunu kaput kısmının ortasına gelecek şekilde hizalamış.
Farlar, biri büyük olmak üzere iki adet mercekle önünü aydınlatacak.

Yandan bakıldığında da 1940’ların GP araç yansımalarını görüyoruz. Konsept aracında ön cam yok ancak üretim aşamasında bu kısımda değişiklik olabilir.

Arka tarafa geçtiğimizde,  yapı gereği tek başına duran kalın tekerleğini görüyoruz.

Gelişmiş yürüyen ve süspansiyon sistemiyle, yanına bir tekerlek daha koyulsa burun kaldırmaya hazır Dodge SRT Demon gibi duracak.

VW, GX3 için takla barlarının dışında standart otomobillerde olan güvenlik paketlerini, bu araç içinde düşünmüş.

İç kabinde beşik tipi spor koltuklar ve direksiyonu dikkat çekiyor. Kokpiti sade ve işlevsel dediğimiz tarzda yapılmış.

Savaş çekici şeklindeki gümüş vites topuzunu da unutmuyoruz.

Orta üst kısma konumlandırılan gösterge panelleri okunaklı ve her açıdan rahat görülebilir. Alt kısmına verilen fonksiyon tuşları da tarz duruyor.

Benimde en çok GX3’de merak ettiğim kısım olan motor bölümüne geldik.

GX3’e dört tekerli küçük arkadaşı Lupo GTI’ın kalbi verilmiş. 1.6L olan ünite 123 hp güç sağlıyor. Normalde Lupo 7.8 sn’de 100’e çıkarken GX3, 570 kg ağırlığından dolayı 5.7 sn’de kalkış yapıyor.

GX3, altı ileri vites kutusu ve motosiklet tarzı zincir tahrik hattına sahip.

Ortalama fiyatları da açıklanan GX3’ün, 17 bin $’a satışı yapılması bekleniyor. Yani neredeyse Slingshot’ın yarısı!

Alman temsilcinin 3 tekere geçiş olayı bize kalırsa güzel olacak. Güzel olacak dediğimiz anda nedense bu ve bunun gibi araçların fiyatları aklımıza geliyor. Bizce bu motosikletler zenginliğe yönelik yapılıyor. Düşündüğümüzde Slingshot‘ın 30 bin $, GX3’ün 17 bin $ telafuz edilen satış rakamlarıyla, gayet rahat bir şekilde orta segmentten bir otomobil alınabilir.

Bunların dışında GX3’ün sürüş özellikleri oldukça iyi. Tarz yapısı ve güçlü motoruyla tek kapı spor arabalara kafa tutacak kadar donanımlı. Peki sizin GX3 hakkındaki düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum