Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen ve Google’ın Yeni Ortaklığı Çağın Ötesinde!

Dünya devleri bir araya geldi. Google ve VW "kuantum bilgisayarlarla" geleceğin yapay zekasını geliştirecekler. İşte detaylar...
Volkswagen ve Google’ın Yeni Ortaklığı Çağın Ötesinde!

Elektrikli araçlar üzerine kurulan planlar ve bunun üzerine en büyüklerin buluşması her geçen gün şaşırtmaya devam ediyor. VW’nin yatırım yaptığı konularda her geçen gün genişliyor. En yakın yatırım haberi Tesla’ya karşı Ford, BMW ve Mercedes’le birleşerek dünyanın birçok yerine elektrik şarj istasyonu girişiminde bulunmuştu.

Google ile yapacağı ortaklık biraz başka. Ortaklığın temelinde “kuantum bilgisayar teknolojisi” yatıyor. İki firmanın da hedefi gelecekteki elektrikli araçların pillerini daha iyi ve uzun menzil kullanımlara açmak. Aslında VW’nin diğer Alman firmalarla yaptığı ortaklıkla bağdaştırabiliriz.

Kuantum bilgisayarla yapılacak program başka alanlar için de düşünülüyor.

google ve volkswagen kuantum bilgisayar

Bulunduğumuz yüz yılda araçlar üzerinde yapılan en büyük yatırımlar biliyoruz ki otonom araçlar dır. Bu nedenle Google & VW yapay zeka seviyesini de üste taşıyarak, kendi kendine gidebilen otomobillerin daha güvenli olması sağlanması planlanıyor.

Gördüğümüz kadarıyla VW, dizel motorlarda aldığı darbeyle daha da hırslandı.

google ve volkswagen araç pil batarya geliştirme

Son 8 aydır gerçekten her koldan yatırım yaptı ve devam ediyor. Elektrikli araçların gelişimi ile birlikte uzay çağının ispatı olan yapay zekalı araçlar üzerine VW, Google ile birlikte olayın yetkili adres olmak istiyor.

Kuantum bilgisayarların saniyelerde yaptığı işlem, diğerlerine göre hata payının düşük olması araçlar için gerçekten ortaya çıkartılan kritik buluşlardan biri olacaktır. Otomotivin gerçekten seyrini değiştirmeye başlayan Tesla için de önemli bir savunma duvarı inşası bu girişimle başlayabilir. Çünkü şu anda tekel!

Tabi her geçen gün kendini katlayarak giden Tesla Motors‘un da savaş ortasında mutlaka düşündüğü bir şeyler vardır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum