Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen En Ucuz Elektrikli Otomobili için Fiyatını Belirledi!

VW'nin elektrikli araç piyasasına hızlı bir giriş yapması bekleniyor. O yüzden kompakt bir EV aracının fiyatını iyi bir aralıkta tutma kararı almış!
Volkswagen En Ucuz Elektrikli Otomobili için Fiyatını Belirledi!

VW hakkında gelen yeni haberlerde, en ucuz elektrikli aracının ne kadarlık bir ücretle satılacağının belli olduğu söylendi. Reuters‘in araştırmaları sonucunda Alman markanın, beklenilenin aksine araçlarını daha ucuz tutacağı bildirildi. Bildiğimiz gibi VW, büyük bir skandala imza atmış, bunun sonuçları olarak 20 milyar doların üzerinde bir cezayı ödemek zorunda kalmıştı.

Ettiği zararı ve olayları anında bir kenara bırakan VW, elektrikli araç üretimi için 48 milyar dolar yatırım yapmıştı. Almanya’nın özellikle dizel yakıtlı araçlar konusunda ne kadar katı tavırlar sergilediğine şahit olmuştuk. O yüzden işin peşini bırakmayan ve bu alanda payın büyüğünü almak isteyen Volkswagen, EV araçlarına 23.000 dolar başlangıç fiyatı verecek!

VW’nin yeni fiyat politikası doğruysa, diğer şirketlerin işine gelmeyecek!

Tamamı elektrik araç atağının kompakt ayağında son şekli verilen Chevrolet Bolt, Nissan Leaf, Toyota Prius marka modelleri bulunuyor. Fiyat aralıklarına baktığımızda Prius 23 bin dolar ile 30 bin dolar arasında değişen fiyatlara satılıyor. Bunlar arasında Toyota’nın ABD’de üretimini durduracağı Prius C’de bulunuyor!

Nissan’da yakın fiyat politikasıyla birlikte Leaf EV’nin fiyatını 22 bin dolar ile 32 bin dolar arasında müşterilerine sunuyor. Chevrolet, Bolt aracını sabit bir fiyatla birlikte 37 bin dolara satıyor.

VW’nin EV araçlarına yönelik gelen diğer haberlerde Vizyon modeller konuşuldu!

Alman otomobil üreticisinin planlarına göre bir başka EV olan ID Aeron‘un şu anda Passat’ın inşa edildiği bir fabrikada üretileceği söylendi. T6 minibüslerin üretimi yapıldığı tesiste ise ID Buzz‘ı üretmek istediği aktarıldı. Ayrıca daha hızlı çalışma ve verim için Ford’un da pil üreticisi olan SK Innovation ile potansiyel bir iş birliği yapılmış.

Öte yandan Ranger – Amarok gibi ticari modellerde ortak üretim sürecine giren Ford ve Volkswagen, elektrikli otomobillerin üretim ve geliştirilmesinde de bir ittifakın söz konusu olabileceği söylendi.

VW, anlaşılan o ki fabrikalarını yeni nesil elektrikli araçlara göre adapte ederken, ilerleyen programlarında farklı şirketlerle de ortaklık yapıyor. Yaptığı tüm bu hareketler, daha hızlı büyüme çemberi içerisinde, konuda öncü olmak.

Diğer şirketleri etkilemesi beklenen VW fiyat politikasıyla, elektrik dünyasına sağlam girişin planlarını sunmuş oluyor. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Farklı haberler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum