Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen Camper Tadında Yeni Microbus Projesini Onayladı!

VW, 68 yıl önce hayata geçirdiği projesi Camper'ı yeniden çıkarma kararı aldı. Volkswagen'in uzun vadeli planlarının içine kattığı yeni Microbus hakkında bakalım hangi haberler varmış? İşte detaylar...
Volkswagen Camper Tadında Yeni Microbus Projesini Onayladı!

Bu projeyi yaklaşık olarak 10 senedir duyuyoruz. VW, eskiyi yad etmek düşüncesiyle, efsaneleşmiş bir aracı tekrar hayata geçirme çalışmalarına başladı. 1949 yılında Type-T2 ismi ile yola çıkan Camper, şimdi daha teknolojik duruşu ile karşımıza çıkıyor. Camper taşımacılıkta, bizimde pazarımız olmak üzere birçok dünya piyasasında krallığını ilan eden Transporter‘ların atası dır. Meksika ve Brezilya gibi ülkelerde gençlerin ve kampçıların vazgeçilmez aracı olmuştur.

VW’den gelen sevindirici haberle, Camper’ın I.D.Buzz konsept isminde isminde yeniden şekillendirileceği söylendi. Şirket Ceo’su Herbert Diess “Duygusal elementi olan otomobiller markamız için çok önemli. Özellikle Amerika pazarında çok sayıda Beetle satıyoruz. Bunun üzerine yakın zaman önce üreteceğimizin kararını verdiğimiz Microbus’ı da yeniden satmaya başlayacağız” açıklamasını yaptı. Şimdi detaylara geçelim…

Yeni Buzz Elektrikli Motorla Geliyor!

Yeni Buzz Elektrikli Motorla GeliyorVW’nin planlarına göre Microbus’da motor ünitesini olarak, farklı bir yakıt türü kullanmadan elektrikli olarak çıkaracaklarını bildirdiler. Zaten yeni Microbus’ın çıkış tarihine bakıldığında elektrikli bir ünite olması daha mantıklı oluyor. Çift motorlu düşünülen motor ünitesinden tahmini olarak +300 hp güç bekleniyor.

Microbus’ın teknolojik yenilikleri bu kadarla da sınırlı olmayacak. Konfor paketleri dahilinde özellikle yolcular için VIP tasarımların olacağıda bildirildi. Yeni Microbus’ın karşılıklı koltuklar ve dijital platforma dair faklı özelliklerde sunulup, genç kesim dışında iş adamlarına yönelik çalışmalar da yapılıyormuş.

Yeni Nesil Camper’ın Çıkış Tarihi 2022 Olarak Planlanıyor

Yeni Nesil Camper'ın Çıkış Tarihi 2022 Olarak PlanlanıyorCamper’ın çıkış tarihi o kadar da uzak değil. Microbus’un çıkış tarihi için 5 yıl bir süre var. Tahminimce bu 5 yıllık süre zarfında, VW’nin sürpriz teknolojik yeniliklerininde olacağını düşünüyorum. Şu anda aracın karoser yapısı konsept çizgilerden ayrılamamış olsa da, nasıl olacağı konusunda kendini belli edebiliyor.

VW, Microbus için eski tarzını yeniden projelendirerek, kumsalda ateş yakıp şarkı söyleyen gençlerin yeniden vazgeçilmez aracı yapmak istiyor. Eminim ki yeni Microbus’un önünde de büyük bir VW amblemi olacaktır. Şu anda çıkış tarihi ve yüzeysel motor bilgileri verilmiş oldu. Bence bu haber fazlasıyla birçok kişiyi sevindirecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum