Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen Avustralya’ya Yönelik Önemli Bir Karar Aldı!

Volkswagen Avustralya'ya yönelik aldığı kararı açıkladı. İşte detaylar...
Volkswagen Avustralya’ya Yönelik Önemli Bir Karar Aldı!

VW hakkında en son elektrikli araçların bataryalarında zehirli madde tespiti olmuştu ve araçlara geri gelin çağrısı yapılmıştı. Alman marka otomotiv dünyasındaki neredeyse tüm skandal haberlerinin sahibi. Emisyon ile başlayan kara bulutlu günler, halen daha dağılmış değil!

Bu haberimizde VW’nin skandal veya toplatma durumu yok. Bir süredir Avustralya pazarında değişime giderek farklı bir metod izleyen Alman marka, ünite konusunda stratejik bir karar aldı. Bakalım bu karar neymiş!

VW Bu Yılın Başlarında Dizel Motorlarını Avustralya’da Kısıtlamıştı

VW Bu Yılın Başlarında Dizel Motorlarını Avustralya'da KısıtlamıştıAvustralya pazarına yeni nesil Golf’ten dizel motor seçeneğini çıkartmıştı. Onun yerine 1.5L turbo beslemeli benzinli motora yer vermişti. Motorin yakıtlı ünite yalnızca Golf ile sınırlandırılmamıştı. Passat ve Jetta‘nın da dizeli ülkeye gönderilmedi.

Sedan sınıf açığını da Arteon benzinli versiyonlarla kapatmıştı. Tiguan ve Passat Alltrack’in dizel satışlarına devam ediliyor.

VW Sonbaharda Dizeli Komple Kaldırıyor!

VW Sonbaharda Dizeli Komple KaldırıyorAvustralya pazarında önümüzdeki aylarda dizel motorlu VW aracı satışı olmayacak. Grup şefi Michael Bartsch‘a göre bunu yapmalarındaki neden aktarma organlarının karmaşıklığını azaltmak içinmiş. Kararın arkasında, alt markalarınında halen daha artçı depremleri süren yazılım değiştirme skandalı etkili olmuş.

Dizelden vazgeçmek istemeyen VW, ülkelerin de koyduğu fosil yakıt kurallarına mecburen takılıyor. Dizel araç satışları halen daha büyük ölçüde yapılıyor olsa da hibrit, plug-in hibrit ve full elektrik arabaların dönemi başladı.

Toyota firması motorin yakıtını bünyesinden en hızlı çıkartanlardan birisi. Prius ile geliştirdiği hibrit akımına da zorlanmadan ve oldukça hızlı geçti. VW’de dizel mantığının yanına elektrik getirme gibi projelerini sunsa da benzin + elektrik melez motor sistemine geçişinin sinyallerini kesin bir dille söylüyor. Gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum