Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen Atlas SUV Hangi Pazar için Üretilecek?

VW, son ataklarına muhteşem bir SUV model ekliyor. Atlas adını verdiği ve VW'nin en büyük aracı olması beklenen SUV modeli, Amerika pazarında söz sahibi olacağı gözüküyor. Şimdi sizlere, oldukça büyük tasarlanmış 2018 Yeni VW Atlas hakkında bilgiler verelim!
Volkswagen Atlas SUV Hangi Pazar için Üretilecek?

Alman Volkswagen, büyük sınıf SUV atağına Atlas adıyla giriş yapıyor. Bu sene tanıtımını yaptığı ve 2018 yılı içerisinde çıkartacağı yeni 4X4 modeli, Touareg’in abisi konumunda üretime alınacağı söylendi. Bu sene itibari ile fark ettiysek, orta boyutlu SUV modellerin üzerine sürekli büyük hacimli araçlar ekleniyor. Son olarak Japon Subaru’nun Viziv-7 Concept modeli ile bu atağı görmüştük. Üreticiler Toyota ve Land Rover firmalarının 7 koltuklu formlarından yavaş yavaş ışık alıyor. Genel olarak tüm segmentlerde üretilen araç büyüklüklerine baktığımız zaman da devrin “büyüme devri” olduğunu görüyoruz.

Bazı olumsuzlukları üstünden atmaya çalışan VW, 2018 Arteon ile yeni yüz grafiklerini de bizlere sunmuş oldu. VW’nin 2018 Yeni Atlas SUV modelini çıkarma maksatı oldukça belli. Zaten, Amerika Chattanooga üretim üssünde projesine başlayacak olması, hangi dünya halkı için üretime alınacağı belli oluyor. Atlas SUV, çıkış yaptığı zaman ailenin en büyük araç konumuna geçiyor.

VW’nin baştan çıkarıcı tasarımlarının hızlı bir şekilde sunduğu ve kaybettiği zamanı en iyi şekilde geri kazanmayı amaç edindiğini anlıyoruz. Ayrıca Alman firmanın Amerika’da ki Japon egemenliğini biraz sarsacak gibi duruyor. Bakalım Atlas, 7 koltuklu olması dışında hangi özellikler ile geliyormuş?

İşte karşınızda VW Atlas 4×4 SUV:

Duruşu ile Amerika’ya Giriş Bileti Direk Olarak Verilmiş

Rekabetin zor olduğu bu dönemlerde VW, ağır silahını çekmiş oldu. Yaklaşık 3 sene önce böyle bir araç çıkartacağını söylemiş ancak, isim ve yapı olarak herhangi bir renk vermemişlerdi. Şimdi karşımıza çıkan Atlas, yüksek kaput yapısı ve heybeti ile göz dolduruyor.

Atlas Amerika’nın En Sevdiği Yapıda İnşa Edilmiş

Atlas Amerika’nın En Sevdiği Yapıda İnşa EdilmişÖn kısımdan da anlamanın mümkün olduğu ve Atlas’ın sabit bakışlar altında direk olarak hangi pazar için üretildiğini şaşırmadan anlayabiliyoruz. İlk göze batan kısmı tabi ki far ve ızgarası. Kare olarak tasarımı yapılan farlar, iki bölmeli olarak “U” Led ve Matrix tipi farlardan oluşturulmuş.

VW Atlas Izgara Yapısı:

VW Atlas Izgara Yapısı:Atlas’da da son zamanların modası 3D ızgara tipi kullanılmış. Aracın boyutları ile büyüyen parçalardan biri de krom süslemeli ızgarası demek yanlış olmaz.

Atlas’ın Boyutları Çok Konuşulacak

Atlas’ın Boyutları Çok KonuşulacakVW’nin her koldan saldırışları çok konuşulacağı gibi Golf 8’i de unutmamak gerekiyor. Tahmin ediyorum ki Atlas SUV, Golf ve Tiguan GTE’nin her noktasından farklı unsurlar alınarak şekillendirilmiş. Tabi tam tersi de olabilir!

Atlas’ın resimlerden de belli olduğu gibi, uzunluğunun 5 metre üzeri olacağı kesinleşiyor. 4.8 metre uzunluğa sahip Touareg’den yola çıkarsak, Atlas’ın 5 metre ve üzerinde planlanması normal oluyor.

2013 Yılında Tanıtılan CrossBlue’nun Sedece İsmi Değiştirilmiş

2013 Yılında Tanıtılan CrossBlue’nun Sedece İsmi Değiştirilmiş4 sene önce VW’nin büyük boyutlarda çıkartacağı SUV modelini ilk olarak CrossBlue adında tanıtmıştı. O yıllarda ortaya çıkan kasa yapısına da baktığımız zaman, sadece isim değişikliği yapıldığını anlıyoruz. Her ne kadar isim dışında neler olabileceğini anlamış olsak da, VW yine de en iyisi olması için uzun bir bekleme süresini tercih etmiş.

İlginizi Çekebilir: Dünyaca Ünlü Yıldızların En Çılgın Araba Koleksiyonları

Atlas Japon Rakiplerine Kilitlenmiş Durumda

Atlas Japon Rakiplerine Kilitlenmiş DurumdaAmerika pazarı için üreticilerin son modellerine baktığımızda Atlas’ın yıkma politikasında düşünüldüğü ortada. Özellikle büyük araç konusunda Toyota’nın krallığına baktığımızda, Atlas SUV’un açık vermemesi gerekiyor.

Toyota’nın yenilenen Highlander SUV modelinden sonra Honda’nın Pilot SUV’unu çıkarması ile VW’nin işleri biraz zorlaşabilir. Çünkü yeni bir platformda üretime aldığı Atlas’ın, mutlaka alıştırma süreci olacaktır.

En Az Yakan 50 Araba Modeli için Tıklayın.

Atlas’da Dizel Ünite Olmayabilir

Atlas’da Dizel Ünite OlmayabilirVW Atlas için sadece benzinli üniteler düşünülüyor. Gelen bilgiler doğrultusunda büyük SUV için 3.6 litrelik V6 bir ünite geliştirilmiş. 280 beygir güç üretmesi beklenen motorun, 4Motion çekiş sistemi ile oldukça uyumlu olduğu söylendi.

Bizim tahminlerimize göre de Audi’nin Q6 E-tron Quattro hazırlıkları içinde olduğu gibi, VW’de güçlü bir elektrikli motor ile Atlas’ı çıkartabilir. Dizel motorun neden düşünülmediğini de buradan çok iyi anlayabiliriz.

Atlas Motor Ünitesi:

Atlas Motor Ünitesi:Elektrikli motorun dahil edildiğini düşünürsek, V6 benzinli ünitenin 280 beygirlik gücü bir anda 400 beygire yakın değerler çıkartacağı kanısındayız.

0-100 Performansı ile Öne Çıkan En İyi 10 Audi Modeli için Tıklayın.

Atlas’ın İç Mekan Yapısı Diğer VW Modelleri ile Benzer Yapıda

Atlas’ın İç Mekan Yapısı Diğer VW Modelleri ile Benzer YapıdaAtlas’ın iç yapısında işlevsel ve diğer VW üyelerine verilen altyapıda imal edilmiş. Farklı olan sadece iç hacim genişliği olacaktır. Bize göre konsept modelde tanıtılan dokunmatik ekran yapısına, 9.0 inç’lik ekstra büyüklükte ekran opsiyonu sunulmasını bekliyoruz.

Atlas’ın Fiyatı Bilinmiyor

Atlas’ın Fiyatı BilinmiyorVW her ne kadar fiyat konusunda açıklama yapmamış olsa da, Japon rakiplerinin fiyat aralığından tahmin etmek zor olmayacaktır. Toyota Highlander’ın 40 bin $’lık Amerika fiyatı bizlere yol gösterecektir. Tahminlerimiz Atlas’ın Amerika satış fiyatının 30 bin $ ile 40 bin $ aralığında olabileceğidir.


VW’nin büyük araç atağı eminim ki ses getirecektir. Touareg’in daha çok Avrupa pazarında boy göstermesi, VW’nin büyük hacim seven Amerika için farklı işler yapmasını sağlamış. İncelemedimiz Atlas’ın özellikleri tam olarak söylenmesede, incelemelerini yaptığımız diğer VW modelleri ile motoru dışında aynı olacağını düşünüyorum. Atlas’ın kasa yapısı net ve sabit olup, düşünceleri değiştirebilecek kadar hoş duruyor.

Atlas’ın Avrupa pazarına satışları yapılmayacak olması, Atlas’a sahip olmaya istekli müşterilerini biraz üzebilir. Tabi söyledikleri ilk etap da satılmayacağı! VW’nin skandalları ezme politikası ve şaibeli düşünceleri yok etme cabasını şu an için dünyanın dikkatini çekmiş durumda. Bizim düşüncemiz, VW’nin toparlanma sürecini iyi kullandığı, 2018 yılı için yenileme defterine yazdığı modellerinin patlama yapacağı düşüncesindeyiz.

İlginizi Çekebilir: Harika Bir Yolculuk için Tasarlanmış En İyi 9 Araba

İncelemesini yaptığımız Atlas 4X4 SUV versiyonu dünya pazarında olmasa bile Amerika halkının tercih listelerine alabileceği bir araç olacağını söylemek yanlış olmaz. Peki Volkswagen Atlas hakkında sizin düşünceleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum