Yatırım yapmaya başla!

Vodafone Türkiye’ye Yeni CEO

Vodafone Türkiye’ye Yeni CEO

Dünyanın en önemli telefon operatörlerinden biri konumunda bulunan Vodafone’un Türkiye CEO’su değişti. Bilindiği üzere, bugün öğle saatlerine kadar Vodafone’un CEO’su Gökhan Öğüt‘tü. Ancak Öğüt, almış olduğu radikal karar sonrası 7 yıllık kariyerini sonlandırdı. İş hayatında yeni fırsatları değerlendirmek istediğini dile getiren Öğüt, bu nedenden dolayı CEO’luk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Colman Deegan yeni görevine ne zaman başlayacak?

Öğüt’ün istifası üzerine Vodafone Türkiye‘nin yeni CEO’su da belli oldu. Tam 18 yıldır şirketin çeşitli kademelerinde görev almış olan Colman Deegan, bugün Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su olarak atandı. Ancak Degaan, yeni görevine 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacak. Ayrıca şirketten alınan karara göre Deegan; Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu, Asya ve Pasifik Bölge CEO’su Serpil Timuray‘a bağlı olarak görevini yürütecek.

“Vodafone Türkiye’ye katılmaktan dolayı çok mutluyum”

Vodafone Türkiye CEO’su olarak atanmasının ardından Colman Deegan, önemli açıklamalarda bulundu. Yeni görevi öncesi yaptığı açıklamada Deegan, Vodafone Türkiye’ye katılmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu belirterek, Türkiye’yi birçok kez ziyaret ettiğini söyledi. Türk insanlarının enerjisi ve çalışkanlığına hayran kaldığını vurgulayan Deegan, elde edilen büyük başarıları sürdüreceklerini ve Vodafone Türkiye’nin başarı hikayesini daha ileri taşıyacaklarını ifade etti.

Deegaan’ı yakından tanıyalım

Deegan’ın Vodafone’daki kariyeri, 1998 yılında başlıyor. Şirketin grup finans bölümünde kariyerine başlayan Deegan, 2007 yılına gelindiğinde Vodafone’un dünyadaki birleşme ve satın almalarından sorumlu direktörü görevine kadar yükseldi. 2011 yılına kadar görevini sürdüren Deegan, 2014 yılına gelindiğinde Vodafone Hindistan’ın finanstan sorumlu icra kurulu başkan yardımcılığı görevine yükseldi. Vodafone Türkiye’nin CEO’su olmadan önce ise Deegan, Vodafone İtalya’nın finanstan sorumlu icra kurulu başkan yardımcılığı görevindeydi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum