Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vodafone: Deprem Bölgesinde Yüzde 90 Kapasiteyle Hizmet Veriliyor

GSM operatörü Vodafone, deprem bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ının çalışır durumda olduğunu açıkladı.
Vodafone: Deprem Bölgesinde Yüzde 90 Kapasiteyle Hizmet Veriliyor
Yorum

Kahramanmaraş’ta büyük yıkım yaratan depremlerin ardından, bölgede mobil iletişimde sıkıntılar yaşandığı belirtiliyordu. GSM operatörü Vodafone’dan verilen hizmetlere dair son durum açıklaması geldi.

Şirketten yapılan açıklamada, afet bölgesinde ağır hasar gören sahalardan 650’sinin tekrar çalışır hale getirildiği, olağanüstü hal (OHAL) bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ının hizmet verir durumda olduğu kaydedildi.

Vodafone, afet bölgesinde iletişimin devamlılığını sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam ettiğini açıkladı. GSM operatörü, afet bölgesinde vatandaşların iletişim ihtiyacını karşılamak üzere tüm kaynakların seferber edildiğini, depremlerden etkilenen 10 ilde 400’ü aşkın saha çalışanıyla hizmet verildiği kaydedildi.

‘Tüm Kaynaklar Seferber Edildi’

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Engin Aksoy son duruma ilgili açıklamasında, Türkiye’yi yasa boğan depremlerin gerçekleştiği ilk andan itibaren harekete geçtiklerini ve tüm kaynakları seferber ettiklerini söyledi.

Bölgede yaklaşık 3,7 milyon müşterileri olduğunu aktaran Aksoy, “GSM operatörleri olarak herhangi bir afet durumunda temel ihtiyacımız elektrik, yakıt, personel geçiş önceliğidir. Baz istasyonlarımızın çalışabilmesi için elektriğe ihtiyacı var. Afet bölgesinde de ilk andan itibaren elektrik verilebilen baz istasyonlarımızda hizmet verebiliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Jeneratörlerin yakıt ihtiyacı için de gerekli önlemleri aldıklarını belirten Aksoy, takviyesi için bölgede 400’ü aşkın çalışanın görev yaptığını söyledi.

Binaların üstünde bulunan baz istasyonlarının önemli bir bölümünün depremde yıkıldığını ya da hasar gördüğünü vurgulayan Aksoy, “Yıkılan istasyonlarımızın yokluğunu mobil baz istasyonlarımızla tamamlamaya çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu