Yatırım yapmaya başla!

Vodafone, Cep Telefonlarındaki Görünümünü #EvdeKal Olarak Değiştirdi

Vodafone salgına dair farkındalık yaratmak amacıyla cep telefonlarındaki görünümünü #EvdeKal olarak değiştirdi.
Vodafone, Cep Telefonlarındaki Görünümünü #EvdeKal Olarak Değiştirdi

Corona virüsünün pandemi haline gelmesi ile beraber dünya genelinde çok sayıda insanın hayatını kaybettiğine tanık oluyoruz. Son veriler ışığında salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 9.115 olarak açıklanmış durumda. Görülen vaka sayısı ise 222 bini geçti. Ülkemizde de ne yazık ki salgına dair görülen vaka sayısının arttığı biliniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklama ile ülkemizde görülen vaka sayısı 191’e ulaştı.

3 vatandaşımızın ise hayatını kaybettiği belirtiliyor. Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de uzmanlar insanlara evde kalma çağrıları yapıyor. Halihazırda pek çok sosyal hizmet veren işletme kapatılmış durumda ve yapılan çağrılar ile beraber evde kalanların sayısı her geçen gün artıyor.

Sosyal medya üzerinden de pek çok insan bu yönde çağrılar yaparak dışarı çıkılmamasını talep ediyor. Twitter’da kullanıcılar #EvdeKal hastagi oluşturdu ve çok sayıda paylaşım yaptı.Vodafone ise bu kampanyaya kayıtsız kalmadı ve yeni bir hamlede bulundu.

Vodafone’dan ‘EvdeKal’ Kampanyası

Vodafone’dan ‘EvdeKal’ Kampanyası

Sosyal medyada büyük ilgi gören bu hashtag için Vodafone’da kendi bünyesinde destek verme kararı aldı. Şirketin almış olduğu karar ile cep telefonlarının ekranında görünen Vodafone yazısı #EvdeKal TR olarak değiştirildi. Kullanıcılar telefonlarının ekranında operatör alanında bu yazıyı görmeye başladılar. Yapılan bu değişiklik ile pek çok kullanıcı ise halen Vodafone yazısını gördüğünü ifade ediyor.

Ancak değişikliğin telefona yansıması için cihazınızı uçak moduna alıp geri çıkarmak ya da telefonu kapatıp açmak gerekiyor. Bu işlemler sonrasında telefonun mobil operatör bölümünde #EvdeKal TR yazısı görünür olacaktır. Diğer GSM operatörleri Turkcell ve Turk Telekom’dan böyle bir hamle gelir mi bilinmiyor. Ancak Vodafone’un yaptığı bu değişikliğin farkındalık açısından önemli olduğu belirtiliyor. Şirketin yapmış olduğu bu değişiklik sosyal medyada kullanıcılar tarafından da takdirle karşılandı.

Amaç Farkındalık Yaratmak

Amaç Farkındalık Yaratmak

Yapılan bu değişikliğe dair Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy açıklamalarda bulundu. Aksoy abonelerin evde kalmalarını teşvik etmek amacıyla harekete geçtiklerini belirterek şöyle konuştu:

Koronavirüs salgınına karşı dünyada olduğu gibi ülkemizde de eşi benzeri görülmemiş tedbirler alınıyor. Bu dönemde, salgından korunmak ve yayılımını önlemek açısından evde kalmak büyük önem taşıyor. Müşterilerimizin evde kalmalarını teşvik etmek ve bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla harekete geçtik.

Her zamankinden daha yoğun kullandığımız akıllı telefonların ekranlarına ‘#EvdeKal TR’ ibaresini yerleştirdik. Müşterilerimize hem kendilerinin hem de sevdiklerinin sağlığını korumak için bir süre evlerinden çıkmamaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.”

Geçtiğimiz gün GSM operatörlerini aynı çatı altında toplayan Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği de benzer bir açıklama yapmış ve “Sosyal mesafeyi korumaları gereken bugünlerde abonelerimiz işlemlerini evlerinden çıkmadan, mobil uygulamalarımız (Turkcell Dijital Operatör, Türk Telekom Online İşlemler ve Vodafone Yanımda) ve online kanallarımız üzerinden yapabilirler” ifadelerinde bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum