Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Popüler Medya Oynatıcısı VLC İndirme Sayısında 3 Milyarı Geride Bıraktı!

Medya oynatıcı denince akla ilk gelen programlardan biri olan VLC, 3 milyar kişi tarafından indirildi.

Bilgisayar dünyasının en yaygın kullanılan medya oynatıcılarından birisi VLC media player olmakta. 2001 yılında piyasaya sürülen ve her geçen gün kullanım oranında artış yaşanan VLC, hem Windows hem de macOS kullanıcıları tarafından sık tercih edilen programlar arasında. Bugün itibariyle şirketin elde ettiği indirme sayısı da gelinen noktayı ortaya koyuyor.

Şirketin arkasında oldukça büyük bir geliştirici ekibi yer almakta ve yazılımın daha iyi bir kullanım deneyimine sahip olması için geliştirmelere devam ediyor. Şu günlerde düzenlenen CES 2019 fuarında stant açan VLC ekibi, hem ulaştığı indirme rakamını paylaştı hem de geleceğe dair projelerinden bahsetti.

VLC 3 Milyar İndirme Sayısına Ulaştı

VLC 3 Milyar İndirme Sayısına Ulaştı

Aktarılan son bilgilere göre VLC, bugüne kadar dünya genelinde 3 milyar indirme sayısına ulaşmayı başardı. İstatistiklere bakıldığında elde edilen indirme sayısının yüzde 25’inin mobil cihazlara ait olduğu görülüyor. CES 2019’da stant açan ve bu başarıyı kutlayan VLC ekibi, önümüzdeki dönemde yapacağı yeniliklerden bahsetti.

Ekibin önündeki en önemli plan 2019 yılı içerisinde uygulamaya AirPlay desteği getirmek. Kullanıcılarının memnuniyetini üst seviyeye çıkarmak isteyen VLC ekibi, AirPlay sayesinde Android kullanıcılarının Apple TV’de video açabilmesini amaçlıyor. Ayrıca bu yıl içerisinde kullanıcılar için VR modu geliştirilmesi planlar dahilinde.

VLC oynatıcısı bugüne kadar açık kaynak kodlu olarak geliştirildi ve kullanıcıların bağışları ile büyük destek buldu. Hemen her dosyayı oynatması ve tamamen ücretsiz olarak sunulması VLC’yi en cazip video oynatıcılardan biri haline getiriyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle