Yatırım yapmaya başla!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Yeni Zırhlı Aracı Hazırlanıyor!

Putin için özel olarak hazırlanan zırhlı makam aracının çarpışma testlerine başlandığı ve iyi sonuçların çıkarıldığı söylendi!
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Yeni Zırhlı Aracı Hazırlanıyor!

Çok uzun yıllardır, özellikle bir ülkenin Cumhurbaşkanı olan kişilerin tehlikelerden korunmaları için dünyanın en iyi yöntemlerine başvurulur. Makam araçlarının özelliklerini öğrenirken de her defasında bizi hayret içerisinde bırakır. Elbette konumları itibariyle zırh seviyeleri normalin çok üstünde olmak zorunda.

Rusya’nın Putin için ele aldığı Kortezh veya Kortej adı verilen projenin maliyetinin 54 milyon dolar gibi inanılmaz rakamlarda olduğunu, araçların 4 farklı segmentte ele alınacağını öğrendik. Aslında bunun ilk oluşum haberini Putin’in Porsche motoruyla güçlendirilmiş limuzini şeklinde sizlere sunmuştuk. İlerleyen yıllarda kortej projesinde biraz daha ilerlenildiğini gördük.

Araçlar Vladimir Putin’in haricinde başka kişilere de satılacak.

Moskova’daki Bilimsel Otomobil Araştırma Merkezi ve Otomotiv Motorları Enstitüsü’nde (NAMI) oluşturulan bu araçların her birinden 4 ile 5 bin adet arasında üretilecek.

SUV, sedan, minivan ve limuzinlerin çarpışma testlerine başlanmış.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in modaya uyarak hazırlattığı kendi kortej programı için araçların dış ve kabin güvenliği dışında kaza anındaki verecekleri tepkilerin de testleri yapılıyor.

Roket, bomba ve kimyasal gazlara karşı her biri tam korumalı olacak.

Ayrı sınıf ve boyutlardaki araçların zırh seviyeleri tam bilgi verilmese de eşit olabilir.

Ancak Putin’e yapılan Rolls Royce simalı limuzinin tüm saldırı tehditlerine karşı korumalı olacağını düşünüyorum.

Tasarımlar İngiliz araç markaları üzerinden gidilmiş.

Özellikle Putin için ayrılan R.R limuzinin iç mekan yapısı hayalleri süsleyen cinsten. Ultra lüks anlayışla ele alınan kokpit, arka kısımda ayrı özel jetlerde olan koltuklar ve orta konsolun bütün olarak durup, üzerinde konfor paketlerinin fonksiyon tuşları bulunuyor.

Arka yolcu kısmında buzdolabı, tv, bar, fonksiyonlu koltuklar olacak. Ve düzen, karşılıklı duran 4 koltuk olarak düşünülmüş.

Limuzinin Porsche ile ortak hazırlanan iki benzinli üniteyle hareket etmesi planlanıyor.

Bu motorlar 6.0L ve 6.6L‘lik son derece özel üniteler. Ortalama olarak 800 beygir güç üretimi olacak. V12 silindirler sayesinde de araç ağırlığına rağmen yine de performans rakamları yeterli olacak.

Hazırlık aşamasında olan araçlardan cumhurbaşkanlığına ayrılan full zırhlı limuzun modelin, 7 Mayıs’taki cumhurbaşkanlığı açılış töreninde kullanılabileceği şeklinde söylentiler var.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum