Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Vladimir Putin, Kripto Para Madenciliğinin Rusya için Avantajları Olduğunu Söyledi

Rusya Devlet Başkanı Putin, maliye bakanlığı ile merkez bankasının, kripto paralar üzerinde anlaşmaya varması gerektiğini söyledi. Detaylar haberde…
Vladimir Putin, Kripto Para Madenciliğinin Rusya için Avantajları Olduğunu Söyledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para ticareti ve madenciliği, ülkeler tarafından tartışma konusu olmaya devam ediyor. Rusya’nın da bir süredir bu sektöre yönelik düzenleme hazırlığı içerisinde olduğu biliniyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, madencilik şirketlerini ilgilendiren yeni bir açıklama yaptı.

Putin, Rusya’nın kripto madenciliği faaliyetleri için bazı avantajlara sahip olduğunu söyledi. Başkan Putin bu konuyla ilgili maliye bakanlığının ve merkez bankasının kripto üzerinde anlaşmaya varması gerektiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da merkez bankasını, kripto paraların yasaklanması gerektiğini açıklamıştı. Bu durum piyasa genelinde endişenin artmasına neden olmuştu. Sonrasında ise maliye bakanlığından farklı çizgide bir açıklama geldi.

Maliye bakanlığı, kripto paraların yasaklanmak yerine düzenlenmesi gerektiğini söylemişti. Putin’in son demeci, farklı yönde görüş bildiren iki kamu kurumunun, önümüzdeki günlerde ortak noktada buluşacağını gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl Çin hükümetinin madencilere yönelik artan baskısı, ilgili firmaları yeni arayışlara itti. Sektörün oyuncuları ABD, Rusya ve Kazakistan gibi ülkelere cihazlarını taşımaya başladı. Bu değişim, ABD’yi hash rate üzerinde en büyük paya sahip ülke haline getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%