Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Visa Küçük İşletmeler için NFT Oluşturma Programı Sunuyor

Ödeme devi Visa, küçük işletme sahiplerine NFT tabanlı içerik oluşturma programı geliştirdi. Detaylar geliyor…
Visa Küçük İşletmeler için NFT Oluşturma Programı Sunuyor
Yorum

Dünyaca ünlü ödeme şirketi Visa, müzik, moda ve film gibi alanlardaki seçilmiş küçük işletme sahiplerinin, NFT’ler kullanarak operasyonlarını genişletmede destekleneceği bir İçerik Oluşturucu Programı geliştirdi.

Program bir yıl boyunca gruplar halinde yürütülecek ve sanatçılar, müzisyenler, moda tasarımcıları ve film yapımcıları dahil olmak üzere yaratıcıları NFT’ler konusunda eğitecek.

Küçük İşletmeler için Yeni Ticaret Ortamı Yaratılacak

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, NFT’lerin yaratıcı ekonomi için güçlü bir hızlandırıcı olabileceğini söyledi. Scheffield, İçerik Oluşturucu Programı aracılığıyla, bu yeni tür küçük ve mikro işletmelerin dijital ticaret için yeni ortamlardan faydalanmasına yardımcı olmak istediklerini belirtti.

Sheffield bu hamlenin sadece başlangıç olduğunu belirterek, “Visa’da müşterilerimiz için yaratıcılar ve içerik oluşturucu platformlar da dahil olmak üzere sürekli olarak yeni ürünler ve çözümler geliştiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Visa, bu programda kaç tane içerik oluşturucu yetiştirmek istediğine henüz karar vermedi. Sheffield, şirketin topluluk oluşturmayı kolaylaştırmak için grubu küçük tutmak istediğini söyledi.

Visa’nın İçerik Oluşturucu Programı’na ilk katılanlardan birisi, NFT karakteri Aku’yu geçen yıl piyasaya süren eski Beyzbol Ligi ikinci kalecisi Micah Johnson oldu.

Visa, NFT pazar büyüklüğünün 100 milyar dolar seviyesinde ulaşacağını tahmin ediyor. Son dönemde kripto para piyasasında NFT pazarının hızla büyüdüğü görülüyor. 2020 yılında 100 milyon dolar olan NFT pazarının büyüklüğü 2021 yılı itibariyla 22 milyar dolara yükseldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%