Yatırım yapmaya başla!

Vine’ın Devamı Niteliğinde Byte Adında Yeni Bir Uygulama Geliyor

Bir zamanların popüler sosyal medya uygulamalarından Vine’ın kurucusu Dom Hofmann, Byte adında yeni bir uygulama geliştirdiklerini duyurdu.
Vine’ın Devamı Niteliğinde Byte Adında Yeni Bir Uygulama Geliyor

Yakın geçmişte en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Vine, çıkmasıyla beraber kısa sürede büyük beğeni toplamıştı. Platformda milyonlarca kullanıcı 6 saniyelik videolar çekiyor ve sonsuz döngü halinde yayınlayabiliyordu. Popülerliği hızla büyüyen uygulama daha sonra Twitter tarafından satın alınmıştı.

İlk olarak iOS daha sonra ise Android için yayınlanan uygulama, ilerleyen günlerde Instagram’ın büyük bir güç haline gelmesiyle beraber eski gücünü kaybetti. Şirket 2017 yılında Vine uygulamasını kaldırma kararı almıştı. Ancak görülen o ki Vine’ın geliştiricilerinin pes etmeye niyeti yok.

Vine Yerine Byte Geliyor

Vine Yerine Byte Geliyor

Vine uygulamasının kurucularından olan Dom Hofmann, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Vine’ın devamı niteliğinde olacak yeni bir uygulama geliştirdiklerini duyurdu. Byte adı verilen uygulama ile Vine dönemindeki popülerliğin tekrar yakalanması amaçlanıyor.

Geliştirilecek olan uygulamayla ilgili çok fazla bilgi mevcut değil. Byte uygulaması ile ilgili bilinen tek şey yine Vine’da olduğu gibi sonsuz döngüde oynatılan videoların yer alacağı. Dom Hofmann açıklamasında Byte uygulamasının 2019 yılının ilk çeyreğinde yayınlamayı planladıklarını ifade etti.

Vine Gibi Popüler Olur mu Merak Konusu

Vine Gibi Popüler Olur mu Merak Konusu
Vine Gibi Popüler Olur mu Merak Konusu

Geliştirilen Byte uygulaması Vine sevenler tarafından heyecanla karşılanırken, eski popüler günlere geri dönülür mü merak ediliyor. Halihazırda Snapchat ve Instagram gibi devlerin arasında Byte’ın ne derece performans sergileyeceği akıllara geliyor.

Vine uygulaması 2016 yılı itibari ile kullanıcıların video yüklenmesine kapanmış sadece eski videoların izlenmesine izin vermişti. Gitgide kan kaybeden uygulama 2017 itibari ile tamamen kapanmıştı. Benzer bir konsept ama yeni bir isim ile döneceğini açıklayan şirket, Byte ile yeniden eski günlerine kavuşmayı hedefliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum