Yatırım yapmaya başla!

Vine’ın Devam Uygulaması Byte’ın Test Süreci Başladı

Bir zamanların fırtına gibi esen uygulaması Vine’ın, Byte adıyla devam edeceği biliniyordu. Vine kurucusu Dom Hofmann yeni uygulamanın test sürecinin başladığını duyurdu.
Vine’ın Devam Uygulaması Byte’ın Test Süreci Başladı

Geçtiğimiz yılların en çok kullanılan uygulamalarından biri Vine idi. 2013 yılında kullanıma sunulan video paylaşım uygulaması, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından beğenilmiş ve aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Hatta bugün tanınan pek çok sosyal medya fenomeninin çıkış noktası Vine olmuştur.

Popüler uygulama daha sonra Twitter’a satılmıştı. Ancak zaman içerisinde kan kaybeden uygulamanın fişi Twitter tarafından çekilmişti. Geçtiğimiz aylarda Vine’ın kurucusu Dom Hofmann, Vine’ın geri döneceğini ve yeni uygulamanın adının Byte olacağını açıklamıştı. Hofmann’dan yeni açıklama geldi ve Byte uygulamasının test sürecinin başladığını duyurdu.

Byte Beta Süreci Başladı

Byte Beta Süreci Başladı

Vine kurucusu Dom Hofmann, Twitter hesabından önümüzdeki dönemde sunulmaya hazırlanan Byte uygulamasının test sürecinin başladığını duyurdu. Bilindiği üzere Vine’da kullanıcılar 6 saniyelik kısa videolar paylaşıyor ve kısa sürede çok sayıda takipçi ile etkileşime girme imkanı buluyordu.

Byte uygulamasının kapalı beta sürümünün kullanıma sunulduğunu açıklayan sosyal medya uzmanı, şans eseri seçilen 100 kişiye davetiye gönderildiğini açıkladı. Yeni uygulama ile ilgili çok fazla bilgi mevcut değil ancak Vine ile oldukça benzer yapıda olması bekleniyor. Vine’da videolar kare şeklinde yayınlanmaktaydı. Ancak Byte uygulamasında bu videoların dikey şekilde yüklenmesi ekleniyor.

Karşısında TikTok Var

Karşısında TikTok Var

Byte’ta diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi takip sistemi olmayacak ancak başka kullanıcıların videolarını beğenip paylaşmak mümkün olacak. Hofmann takip sisteminin yerine Facebook’taki gibi arkadaşlık sistemini düşünmüş. Byte’ın arkasında her ne kadar Vine gibi bir mazisi olsa da karşısında TikTok gibi güçlü bir rakip bulunuyor.

Popüler uygulamanın 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğu ve bu sayıyı her geçen gün daha yukarıya çektiği biliniyor. Byte uygulamasının resmi olarak yayınlanması ile beraber göstereceği performans merak ediliyor. Yeni sosyal medya uygulamasının Eylül ayında resmi olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum