Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pandemi Döneminde Büyüyen Vimeo Artık Bağımsız Bir Şirket Olacak

Video platformu Vimeo’nun ilerleyen dönemde bağımsız bir şirket olarak yola devam edeceği açıklandı.
Pandemi Döneminde Büyüyen Vimeo Artık Bağımsız Bir Şirket Olacak

Günümüzde video tabanlı platformlar kullanıcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Sosyal medya uygulamalarının video tabanlı pek çok yeni özellik geliştirdiği de biliniyor. Video paylaşım tabanlı platformların başında YouTube geliyor. Kullanıcı sayısı ile rakiplerinin açık ara önünde olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak diğer yandan başka platformlar da belirli bir kesim tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Bu platformlardan birisi ise Vimeo olmakta. Kullanıcılara daha profesyonel çözümler sunan Vimeo, pandemi döneminde daha da büyüdü. Platformun çatı şirketi IAC, Vimeo’nun önümüzdeki dönemde bağımsız bir şirket olarak yola devam edeceğini açıkladı.

2004 yılında kurulan Vimeo geçen zaman içerisinde, Angie’s List, Ask, Dotdash ve kısa bir süre öncesine kadar Match Group’un sahibi olan medya ve teknoloji devi IAC bünyesine katılmıştı. IAC CEO’su Vimeo’nun tek başına yola devam etme zamanının geldiğini söyledi.

Vimeo, IAC Çatısından Ayrılıyor

Vimeo, IAC Çatısından Ayrılıyor

Vimeo, YouTube kadar büyük bir platform olmasa da kullanıcılarına profesyonel çözümler sunuyor. Platforma ücretli abone olanlar video oynatıcıyı kendileri özelleştirebiliyor. Burada yer alan videolar şifrelenebiliyor. Özel site oluşturma ve Google Analytics entegrasyonu imkanı sunan Vimeo, video barındırma imkanı da sağlıyor. Son rakamlar Vimeo’nun 200 milyonu aşkın kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Pandemi döneminde 30 milyon yeni kullanıcı geldiği belirtiliyor.

IAC CEO’su Joey Levin, Vimeo’nun kendi kanatlarıyla uçmasının ve muhteşem bir bağımsız şirket olmasının zamanının geldiğini söyledi. Bu hamle ile Vimeo’nun yeni ürün ve satış özellikleri için kaynak yaratması planlanıyor. Şirket geçtiğimiz ay 150 milyon dolar ek kaynak sağladığını açıklamıştı. Bugün itibarıyla Vimeo’nun piyasa değeri 2.75 dolar olarak gösteriliyor.

Vimeo CEO’su Anjali Sud, platformun dönüşüm gücüne uzun zamandır inandıklarını belirterek, “Bugün, dünyadaki her ekibin ve kuruluşun, tüm iletişim ve işbirliği yollarında, operasyonları boyunca videoyu entegre etmesine yardımcı olmak için nadir bir fırsatımız var. Hepsi bir arada çözümümüz, zaman, maliyet ve karmaşıklık engellerini radikal bir şekilde azaltıyor. Videolarımızı her zamankinden çok daha erişilebilir ve etkili hale getirmeye odaklandık.” açıklamasında bulundu.

Şirketin CEO’su yeni döneme hazır olduklarının altını çizdi. Bu işlemin IAC Yönetim Kurulu tarafından nihai onay, IAC hissedarları tarafından ayrılma teklifinin onaylanması gibi bir dizi koşula tabi olduğu belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum