Yatırım yapmaya başla!

Vietnamlı Marka VinFast Modelleri için İki En Büyük Tasarım Stüdyosu Yarıştı!

Vietnam'ın ilk yerli otomobil olacak VinFast, VW'nin de tasarımlarına başvurduğu Italdesing'in çekici SUV ve sedan modellerini kullacağını bildirdi.
Vietnamlı Marka VinFast Modelleri için İki En Büyük Tasarım Stüdyosu Yarıştı!

Geçtiğimiz aylarda dünyaya yeni bir otomobil markasının sunulacağı haberleri gelmişti. En başta verilen bir ipucu da bir ülkenin ilk markası olacağıydı. O yüzden birçok tahmin yapılsa da kimse nereden geleceğini anlamamıştı. Sonrasında Vietnam, VinFast adında otomobil markasını çıkaracağını duyurdu ve ortaya bir sedan ve SUV tasarımları koydu. İlk tasarım yansımalarının Pininfarina‘dan geldiğini duymuştuk. Vücut çizgilerini özgün tutan İtalyan tasarımcı, beğeni kazanan çizimlere imza atmıştı.

İşlerin bu sefer biraz değiştiği ve VW bünyesinde çalışan Italdesingin çizim gönderiminde bulunduğu söylendi. Bu firmayı en son 2.3 milyon dolarlık Zerouno Targa’ya yaptığı tasarımıyla anmıştık.

Modeller şehir yapısına uygun sedan ve SUV yapıdan oluşuyor.

Giorgetto Giuriaro’nun sahip olduğu tasarım stüdyosu, VinFast için yapılacak en iyi tasarımların kendisinden çıkacağını ve çıktığını iddia ediyor.

Tasarlanan modellerle Vietnam yerli otomobil endüstrisini hızlandırılması planlanıyor.

Italdesing’in baş tasarımcısı Flippo Perini, “Vinfast için yaptığımız dört tasarım teklifinin tamamının kabulü, kazanan olarak bizi gururlandırıyor.” şeklinde duygularını belirtti.

SUV ve sedan modellerin çıkış planları 2019 yılına yapılmış.

Farklı modeller arasında yine belli ayrım noktaları olacağı söylendi. Gelecek sene için yapılan planlarda bir modelin atmosferik içten yanmalı bir motorla düşünülürken, diğerinin tamamı elektrikli bir yapıda çıkacağı belirtildi. Aynı platform üzerinden farklı mantık araçlarının Italdesing’ın sağladığı tasarım yüzleriyle iddalı çıkışları bekleniyor.

Aslında bizler Italdesing’nın VW araçlarının yeni marka yüzleriyle meşgul olmasını beklerken, farklı ülke modellerine de birşeyler yapmasını engellememiş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum