Yatırım yapmaya başla!

Vietnam Bankaları Yüksek Büyüme ve Kârlılık Sunuyor

Vietnam bankaları konusunda yükseliş meyilli pozisyon alan JP Morgan, sektörün yüksek büyüme ve kârlılık sunduğunu savundu. İşte detaylar;
Vietnam Bankaları Yüksek Büyüme ve Kârlılık Sunuyor

JP Morgan, Vietnam’ın bankacılık sektörünün cazip bir yatırım fırsatı olduğunu çünkü çok fazla sermaye ürettiğini ve hızla büyüdüğünü söyledi. JP Morgan’dan Harsh Modi, bunun Vietnam bankalarının hızla büyüdüğü ve oldukça kârlı olduğu yerde nadir bir kombinasyon olduğunu dile getirdi.

Bu nedenle uzun süre çok fazla sermayeye ihtiyaç duymadan yüksek büyümeyi sürdürebileceklerini aktardı. “Kazandıkları özkaynak verimliliği oldukça yüksek, getiri bilanço büyümesinden daha yüksek” dedi.

Vietnam bankalarının teorik olarak mevcut büyümeyi finanse etmek için sermaye toplamasına gerek olmadığını vurguladı.

JP Morgan Vietnam Bankaları İyimser Sonuç olarak yatırımcıların potansiyel olarak çok fazla para koymadan bankaların bilanço büyümesini görebileceklerini dile getirerek; “bu sektörün çekiciliğidir” dedi. Modi’nin analistlerle birlikte kaleme aldığı Kasım ayındaki JP Morgan notu; önümüzdeki iki yıl boyunca Vietnam bankalarının %15 ila %21 özkaynak getirisi sağlamasının beklendiğini belirtti. Vietcombank, Techcombank ve Asia Commercial Bank üzerine overweight olduğunu da ekledi.

Modi, daha iyi makroekonomik faktörlerin Vietnam bankalarını çevreleyen iyimserliğin çoğunu yönlendirdiğini anlattı.

Vietnam Bankaları Yüksek Büyüme ve Getirinin Nadir Kombinasyonuna Sahip İhracata yönelik sektörlerde verimliliği artırmanın doğrudan yabancı yatırımları çektiğini ve ülkeye makul derecede yeterli iç likidite sağlamayı garantilediğini söyleyerek açıkladı.

Vietnam’ın ABD-Çin ticaret savaşından yararlanabileceği konusundaki görüşten de bahseden Modi; “İhracat, cari işlemler fazlası ve likidite üzerinde bu tür bir görünürlüğe sahip olduğumuzdan, bankacılık sisteminin büyümesi ve bankacılık sisteminin kârlılığı konusunda rahat tahminlerde bulunuyoruz” dedi.

Ayrıca Güneydoğu Asya’nın geri kalanında birçok fırsatın olduğunu ancak risk ve getiri konturlarının her pazar için farklı olduğunu söyledi.

Genel olarak Endonezya bankalarını seven JP Morgan, Bank Mandiri, Bank Rakyat Indonesia ve Bank Central Asia üzerinde overweight pozisyon aldı. Tayland ve Filipinler’de ise Kasikornbank, Bangkok Bank, Metrobank ve EastWest Bank gibi seçili isimler üzerinde overweight pozisyon aldı. Yine de Modi, bölgenin geri kalanının çoğu için yatırım ufkunun daha kısa olduğunu savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum