Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Vestel Hisseleri Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Sonrası Zirve Yaptı

Vestel hisseleri, bugünkü işlemlerde kısa süre önce kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek yeni zirveyi gördü.
Vestel Hisseleri Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Sonrası Zirve Yaptı

Vestel Elektronik hisseleri, şirketin kayıtlı sermaye tavanı artırımı açıklamasının ardından yükselişe geçti.

Dün Borsa İstanbul kapandıktan sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine ilişkin bildirimini yaptı.

Hisselerdeki yükselişle gün içi en yüksek 31,92 liraya ulaşılırken rakam 10 Mart’ta kaydedilen zirveyi geçti. O tarihte hisseler 31,88 lira tüm zamanların en yükseğini görmüştü.

10 Mart’taki zirveyi Vestel’in 2020’nin son çeyreğine ilişkin güçlü bilançosu desteklemişti.
Vestel Hisse 16 Mart 2021 Zirve
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bugünkü artış da KAP bildiriminin ardından yaşandı. 15 Mart’ta 30,66 TL ile kapanış yapan VESTL kodlu hisseler, 16 Mart’ta 30,88 lira ile açıldı. Öğleden sonra yapılan işlemlerde yükselişi hızlandırdı. TSİ 14:55 sularında %3,07 primli seyretmeye başladı.

Vestel KAP’a şu şekilde açıklama yaptı:

Vestel KAP Açıklama 15 Mart 2021
Kaynak: KAP

Gün içi en yüksek 31,92 lira ile tüm zamanların yükseğini gördü. Yükselişin sürmesi durumunda ilk diren 32,24 liraya işaret ederken ikinci direnç 32,71 lirayı gösteriyor. Düşüş trendi izlenirse ise ilk destek 30,98 lirada ikinci destek 30,19 lirada yer alıyor.

Son verilere göre hisselerin haftalık getirisi yüzde 6,35’ken aylık getirisinin yüzde 12,33 olduğu görülüyor. Yıllık kazancı ise yüzde 71,96 düzeyinde.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum