Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Vestel Elektronik VESBE Hissesi Satarken, Her İkisi de Ekside Seyrediyor

Vestel Elektronik, Vestel Beyaz Eşya hissesi sattığını duyururken, her iki şirketin de hisselerinde güçlü düşüş gözleniyor.
Vestel Elektronik VESBE Hissesi Satarken, Her İkisi de Ekside Seyrediyor

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Vestel Elektronik), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde VESBE hissesi sattığını duyurdu. Vestel Elektronik, 12 Nisan 2021 tarihinde Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarından 55 fiyattan 4 milyon adet satış yapıldığını söyledi.

Yapılan işlemle birlikte Vestel Elektronik’in Vestel Beyaz Eşya sermayesindeki payının %85,17 oranına gerilediği belirtildi. Bu açıklamaların geldiği sırada her iki şirketin hisselerinde de düşüş yaşanıyordu.

Vestel Elektronik hisseleri güne 35,64 liradan başladıktan sonra düşüşe geçti ve TSİ 13:10’da 33,44 liraya kadar geriledi.
Vestel Elektronik Hisseleri %4,39 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler günün en düşüğünü 33,44 lira ile kaydettikten sonra yatay bir seyir izlemeye başladı. Hafif bir toparlanma eğilimi gösteren hisseler, TSİ 17:05 itibarıyla %4,39 oranında düşüşle 33,94 liradan işlem görmeye başladı.

Hisselerdeki hızlı düşüşün sürmesi durumunda 33,05 lira seviyesi ilk destek noktası olarak takip edilecek. Eğer bu seviye kırılırsa hisselerin 32,06 liraya doğru gevşemesi tahmin ediliyor. Ancak hisseler yeniden yukarı yönlü hareket etmeye başlarsa 35,41 lira ilk direnç olarak izleniyor.

Vestel Elektronik’in hisse performansına baktığımızda ise haftalık bazda %6,17 oranında değer kaybettiği, aylık bazda %10,95 yükseldiği görülüyor. Hisseler yıllık bazda ise %214,31 oranında yukarı yönde hareket etmiş durumda.

Vestel Beyaz Eşya hisseleri ise TSİ 17:05 sularında %2,02 oranında düşüşle 55,90 lirada seyrediyor. Hisseler güne 57,1 liradan başladıktan sonra düşüşe geçti ve 54,05 ile günün en düşük seviyesini kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum